پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1396/02/18 - 11:51 |

شخصيت هاي آفريقايي، حرم امام علي(ع) را زيارت كردند

گروه آفريقايي زائر حرم امام علي(ع) اذعان كردند از مشاهده عتبات مقدس عراق شگفت زده شده اند و بسياري ازحقايق درباره شيعه و اهل بيت(ع) براي آنها روشن شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، روز گذشته گروهي شامل شخصيت هاي دولتي و ديني از كشورهاي سنگال و كامرون و غنا در جريان سفر خود به عراق به زيارت حرم مطهر اميرالمؤمنين(ع) مشرف شدند و توسط حجت الاسلام شيخ مصطفي ابوالطابوق رئيس بخش امور ديني آستان مقدس علوي مورد استقبال قرار گرفتند.

گروه آفريقايي در اين ديدار اذعان كردند از مشاهده عتبات مقدس عراق شگفت زده شده اند و بسياري از اموري درباره شيعه و اهل بيت(ع) براي آنها روشن شد؛ چراكه پيش از اين برخي جريان ها تلاش مي كردند مانع رسيدن مردم به معرفت و شناخت حقيقي شوند و اكنون ما به خاطر دست يابي به شناخت واقعي و مشاهده انسانيت اهل بيت(ع) و مدرسه اهل بيت(ع) شادمان و خوشحاليم.

شيخ ابوالطابوق درباره اين ديدار گفت: با گروه آفريقايي درباره كليات ديني و انساني بر اساس ديدگاه اميرالمؤمنين عليه السلام صحبت كرديم و اين فرمايش اميرالمؤمنين را براي گروه آفريقايي نقل كرديم كه مي فرمايد: «مردم دو گروهند: يا برادر ديني تو و يا همنوع تو در انسانيت هستند» و اين واقعيت براي آنها تبيين شد كه ديدگاه امام علي(ع) ما را به دوستي، محبت و انسانيت در برخورد با افكار و انديشه ها و اعتقادات مختلف فرا مي خواند و اكنون نيز شاهد هستيم كه مرجعيت شيعه در نجف اشرف به همه مردم به يك چشم مي نگرد.

وي افزود: گروه آفريقايي مشتاق تكرار زيارت عتبات مقدس بودند و ما از آنها دعوت كرديم در دفعات بعد شخصيت هاي ديگر آفريقايي را با خود به عراق بياورند تا از نزديك واقعيت ها را به صورت شفاف ببينند.

منبع: خبرگزاري حوزه
برچسب ها:عتبات - امام علي - نجف - افريقا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: