دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/18 - 10:00 |

عضو هيئت رئيسه مجمع طلاب و فضلاي حوزه:

سجاياي اخلاقي حضرت علي اكبر(ع)، الگوي سبك زندگي جوانان مومن است

عضو هيئت رئيسه مجمع طلاب و فضلاي حوزه علميه قم گفت: حقيقتاً شاخصه ها و سجاياي اخلاقي حضرت علي اكبر(ع)، الگوي سبك زندگي جوانان مومن و ولايتمدار است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از حوزه، حجت الاسلام والمسلمين سيد جلال رضوي مهر، ضمن تبريك سالروز ولادت حضرت علي اكبر(ع) و روز جوان ابراز داشت: به فرموده امام حسين(ع) ايشان از حيث رفتار،كردار ، سيما و چهره، شبيه ترين مردم روزگار خود به جدش رسول الله (ص) بود.

وي افزود: آن گونه كه از معدود منابع تاريخي درباره سبك زندگي و سجاياي اين امامزاده واجب التعظيم براي ما نقل شده ، ايشان علاوه بر برخورداري از اخلاق كريمانه پيامبر(ص)، در تنهايي بسيار اهل تفكر همراه با حزن بود به طوري كه از اين حيث ، رفتار و گفتار ايشان بسيار شبيه جدش اميرالمومنين (ع) بوده است.

اين استاد حوزه ادامه داد: يكي ديگر از ويژگي هاي حضرت علي اكبر(ع) علاقه بسيار ايشان به خلوت با خداي خود و توجه به قرآن و راز و نياز بود. نقل است كه ايشان داراي صوت دلنشين قرآن بوده است و همين مساله مايه جذب دل ها به حقيقت اسلام و اهل بيت(ع) مي شده است.

وي اضافه كرد: اين بزرگوار در عين حال كه از حيث درآمد خانوادگي ، وضعيت خوبي داشتند اما همچون پدر و عموي بزرگوار خويش، زندگي ساده اي داشته و از حيث سجاياي اخلاقي نيز در برخورد با ديگران بسيار ملايم و متواضعانه رفتار مي كردند.

حجت الاسلام و الملسمين رضوي مهر بيان داشت: از ديگر ويژگي هاي رفتاري ايشان كه به طور خاص در نوع سبك زندگي حضرت متجلي بود، رفتن به عيادت بيماران بود، هرچند خانه بيمار دردور افتاده ترين نقطه شهر قرار داشت، ايشان همچنين در تشييع پيكر اموات حاضر مي شد و هيچ يار از دست رفته اي را تنها نمي گذاشت.

برچسب ها:علي اكبر - رضوي مهر - جوان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: