دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/02/19 - 09:58 |

حجت الاسلام شريعت زاده عنوان كرد:

جواني كه اولين نماز جمعه را در مدينه اقامه كرد

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با ذكر اينكه پيامبر (ص) براي اهل يثرب جواني به نام «مصعب ابن عمير» را فرستاد، گفت: مصعب با ابتكارات خود موجب شد تا بسياري از اهل يثرب، قبل از ورود پيامبر مسلمان شوند و اولين نماز جمعه را در مدينه اقامه كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام و المسلمين شريعت زاده، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در جمع زائران ايراني حرم حضرت عباس (ع) با اشاره به ماجراي ايمان آوردن مردم يثرب به پيامبر (ص) گفت: دو قبيله اوس و خزرج سالها با يكديگر اختلاف داشتند، لذا دو نفر را به مكه فرستادند تا درباره پيامبر جديد تحقيق كنند.

وي افزود: اين دو نفر تحت تاثير شخصيت نبي مكرم اسلام (ص) و آيات قرآن قرار گرفتند و مسلمان شدند و از پيامبر خواستند فردي را همراه آنها بفرستد تا تا اهل يثرب را با اسلام آشنا كند.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با ذكر اينكه پيامبر (ص) جواني به نام «مصعب ابن عمير» را همراه آنها فرستاد گفت: مصعب با ابتكارات خود موجب شد تا بسياري از اهل يثرب، قبل از ورود پيامبر مسلمان شوند و اولين نماز جمعه را در مدينه اقامه كرد.

وي با اشاره به ويژگي هاي شخصيتي مصعب ابن عمير گفت: تلاوت قرآن از ويژگي هاي اين فرد است؛ اين امر نشان مي دهد ما نيز بايد فرزندانمان را با قرآن آشنا كنيم.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري از اخلاق نيك و رفتار پسنديده را به عنوان شاخصه ديگر شخصيتي مصعب ابن عمير دانست و افزود: سعه صدر و اخلاق نيك اين فرد نقش مهمي در مسلمان شدن مردم يثرب داشت.

بنابراين گزارش در ادامه حاج محمد هادي طيبي، مداح بعثه مقام معظم رهبري روضه خواني و مداحي كرد.برچسب ها:يثرب - مدينه - كربلا - نماز جمعه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: