پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1396/02/19 - 10:56 |

مدير امور گردشگري و زيارت شهرداري مشهد در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني حج :

50هزار دانش آموز خادم افتخاري حضرت‌رضا(ع) مي‌شوند

مدير امور گردشگري و زيارت شهرداري مشهد از مشاركت 50 هزار دانش آموز درطرح خادم الرضا (ع) به صورت افتخاري خبر داد
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس ، علي قناويزچي به خبرنگار ما گفت: طرح «خادم‌الرضا(ع)» براي دانش‌آموزان پسر با مشاركت آستان قدس رضوي و آموزش و پرورش به اجرا درآمده است.

وي ادامه داد: در اين طرح دانش‌آموزان پسر نوجوان در اردوي نيم‌روزه به حرم مطهر مشرف مي‌شوند.

قناويزچي تصريح كرد: در اين سفر زيارتي شهري، دانش‌آموزان آداب زيارت را با همراهي يك روحاني آموخته و در كلاس‌هاي مباحث معرفتي شركت مي‌كنند.

مدير گردشگري و زيارت شهرداري مشهد مقدس خاطرنشان كرد: همچنين در اين اردوي نيم روزه يك جلسه با محتوي خدمت داوطلبانه براي دانش‌آموزان برگزار مي‌شود كه فرم خدمت داوطلبانه توسط آنها پر شده و آمادگي خود را براي خدمت داوطلبانه به زائران اعلام مي‌كنند.

قناويزچي بيان كرد: در فاز اول اين طرح 2 هزار نفر از دانش‌آموزان نوجوان پسر از 4 ناحيه آموزش و پرورش حضور خواهند داشت كه تا پايان سال تحصيلي جاري ادامه خواهد يافت.

وي گفت: در مجموع در فاز اول و دوم اين طرح بالغ بر 50 هزار نفر از دانش‌آموزان شركت خواهند كرد كه به خادمان افتخاري زائران رضوي افزوده خواهند شد.

وي تصريح كرد :راهنماي زائر از سال 77 شروع به كار كرد كه در دوره اول دانش آموزان نوجوان مشهدي اموزش ديدند . اين طرح ادامه پيدا كرد و به مرور زمان يك فعاليت ثابت شد كه از عزيزان به عنوان پيمان كار در مجموعه شهرداري استفاده مي شود .

وي خاطر نشان كرد : در سياست راهبردي كه در مجموعه مديريت گردشگري و زائر در پيش گرفته ايم، يك سري راهنمايان تخصصي داريم كه به صورت ساليانه و ثابت خدمت رساني كنندو ما بايد دو مسير را در واقع انجام دهيم، يكي در حوزه ايجاد پايگاه هاي تخصصي كه هم خدمات آنان ساليانه است .

وي تاكيد كرد : برخي از راهنمايان زائردر مجموعه كارهاي خدماتي كه شامل اقامت ، اطلاع رساني گردشگري و حتي رزرو در مجموعه شهرداري در حال انجام است .

قناويزچي با اشاره به اين كه در سال جاري ان شاالله شاهد پايگاه تخصصي خواهيم بود ، گفت : كليه خدماتي كه زائر نياز دارد با نيروهاي آموزش ديده و متخصص انجام مي شود . در كنار آن راهنماي زائر را راهنمايان ثابت و سيار در ايام پيك از آنان استفاده كنيم .

وي افزود : در واقع صلاحديدي كه در مجموعه بوده و پيش بيني هايي كه داشتيم فضايي را ايجاد كرديم كه دانش آموزان مشهدي زماني كه در تعطيلات تابستاني و وقت خالي دارند بتوانند اين خدمات را ارائه دهند .

قبل از سال با شناسايي كه داشتيم ، 450 دانش آموز طي فراخوان ها از طريق مدارس ثبت نام كردند كه در نهايت صد نفر از اين عزيزان در مقطع دبيرستان انتخاب و آموزش ديدند و در ايام عيد در خدمت اين عزيزان بوديم

به لحاظ كمي و كيفي طرح راهنمايان زائر افزايش پيدا مي كند ، اگرما بتوانيم خدمات را در حوزه زائر زياد كنيم ،


برچسب ها:امام رضا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: