دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/21 - 10:07 |

عضو حماس: هدف از سند سياسي حماس، آزادي كامل فلسطين است

محمود الزهار از رهبران جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) روز چهارشنبه با اشاره به سند سياسي جديد خود گفت: هدف از اين سند آزادي كامل فلسطين است.
به گزارش پايگاه خبري اليوم السابع، الزهار با اشاره به بندي كه در اين سند سياسي به عنوان موافقت حماس با تشكيل كشور فلسطيني در مرزهاي 1967 آمده است گفت: از يك وجب از خاك فلسطين صرف نظر نخواهيم كرد و اين درست نيست كه گفته مي شود حماس همان چيزي را كه سازمان آزادي بخش فلسطين قبول دارد، پذيرفته است.

وي گفت: صحبت در خصوص اينكه حماس با پذيرش تشكيل كشور فلسطيني در مرزهاي 1967 ، اسرائيل را به صورت ضمني به رسميت شناخته است، تشويش چهره جنبش است، چراكه اين مساله در تعارض با عقيده و اصول حماس قرار دارد.

محمود الزهار تاكيد كرد كه سند سياسي در واقع فهرستي از اطلاعات، اقدامات و سازوكارهاي ويژه براي اجراي ميثاقي است كه مورد تاييد جنبش است و اصل و ماهيت مواضع حماس همان ميثاقنامه جنبش است.

جنبش مقاومت اسلامي فلسطين دوشنبه هفته گذشته سند سياسي جديد خود را كه شامل 42 بند در 11 عنوان است در دوحه قطر اعلام كرد.

خالد مشعل رئيس دفتر سياسي حماس در مراسم اعلام سند سياسي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) در دوحه قطر گفته بود كه سند جديد سياسي حماس به معناي به رسميت شناختن اسرائيل نيست.

از مهم ترين بندهاي اين سند سياسي، برپايي يك كشور مستقل فلسطيني با حاكميت كامل به پايتختي بيت المقدس براساس مرزهاي سال 1967 (شامل كرانه باختري، بيت المقدس و نوار غزه) و همچنين بازگشت آوارگان فلسطيني به منازل خود است.

برچسب ها:فلسطين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: