یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/23 - 07:40 |

مدير حج و زيارت استان كرمانشاه:

865 كرمانشاهي امسال عازم حج تمتع مي شوند

مدير حج و زيارت استان كرمانشاه گفت: 865 كرمانشاهي در قالب 6 كاروان امسال عازم موسم حج تمتع مي شوند.
به گزارش خبرنگاركردپرس، حامد دارابي در نشست خبري، با بيان اينكه در اسفند ماه سال 95 بنا به دعوت رسمي وزارت حج عربستان، كارواني از جمهوري اسلامي ايران جهت انجام مذاكره حج تمتع 96 وارد شهر جده شد، اظهارداشت: كاروان مذاكره كننده كشورمان پس از يك هفته كاري در عربستان، با وزارت حج اين كشور تفاهم نامه اي امضاء كردند كه بر اساس آن، پس از يكسال وقفه، حجاج ايراني به عربستان اعزام شوند.

وي وقوع حادثه جرثقيل در مسجدالجرام و حادثه منا را از علل وقفه يكساله اعزام حجاج ايراني به عربستان عنوان كرد و افزود: در متن اين تفاهم نامه خواسته هاي نظام جمهوري اسلامي ايران به صراحت و شفاف مطرح و بحث امنيت و حفظ كرامت تمامي حجاج ايراني در اين تفاهم نامه تاكيد شده است.

مدير حج و زيارت استان كرمانشاه ادامه داد: با توجه به تعطيلي سفارت دو كشور، جهت صدور ويزا، عربستان درخواست داد كه اين امر توسط يك كشور سوم انجام شود كه با مخالفت جمهوري اسلامي ايران نهايتا مقرر شد كار صدور ويزا و رواديد به صورت الكترونيك صورت گيرد.

وي تصريح داشت: همچنين در اين مذاكرات، جمهوري اسلامي ايران طبق استدلال هايي كه ارائه داد كشور عربستان را مقصر در حادثه منا دانست و مقرر شد كه كار پيگيري شود. همچنين در بحث جرثقيل مسجد الحرام كه در آن 12 ايراني شهيد شدند، شركت سازنده آن موظف گرديد كه ديه همه حجاج ايراني را پرداخت كند.

دارابي از افزايش تعداد حجاج اعزامي جمهوري اسلامي ايران از 64 هزار نفر به 86 هزار و 500 نفر خبر داد و تاكيدكرد: جمعا سهم كشورمان 85 هزار نفر بود اما توانستيم 1000 نفر مازاد براي خانواده هاي معظم حادثه منا و 500 نفر كادر و عوامل را نيز داشته باشيم.

وي با اشاره به اينكه در مرحله اول كساني كه از تاريخ 31 تير 85 در بانك ملي مبلغ يك ميليون تومان حساب باز كرده اند، ثبت نام خواهند شد، اضافه كرد: با توجه به اينكه طي چند سال گذشته اين مبلغ به سه ميليون تومان افزايش يافته است،اين افراد بايد سقف موجود خود را با واريز 7 ميليون تومان ديگر به 10 ميليون تومان افزايش دهند.

مدير حج و زيارت استان كرمانشاه از افزايش 25 درصدي اعزام حجاج كرمانشاهي به حج تمتع خبرداد و بيان داشت: 865 كرمانشاهي در قالب 6 كاروان امسال عازم موسم حج تمتع مي شوند كه 275 نفر از اين تعداد را اهل تسنن استان تشكيل مي دهند كه در قالب دو كاروان اعزام مي شوند.

وي در پايان با بيان اينكه 50 درصد از ظرفيت استان تا كنون تكميل شده است، يادآورشد: در بحث افزايش قيمت ها، با توجه به اينكه نرخ برخي از اقلام و مسكن در عربستان 20 درصد افزايشه داشته است اما با تلاش هاي صورت گرفته توسط حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري، كاروان هاي استان ما نسبت به سال 94 تنها 3 درصد افزايش قيمت دارند.

برچسب ها:حج 96 - كرمانشاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: