دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/23 - 08:51 |

عربستان شروط پيشنهادي ايران براي عمره را پذيرفت

رئيس سازمان حج و زيارت گفت: سعودي ها شروط پيشنهاد ايران براي عمره را پذيرفته اند و شرايط اعزام زائر به عمره پس از برگزاري حج تمتع امسال بررسي مي شود.
حميد محمدي در گفت و گويي تلويزيوني گفت: امسال ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ايراني به حج اعزام خواهند شد كه اين تعداد در مقايسه با سال ۹۴ كه ۶۴ هزار زائر ايراني به حج مشرّف شدند ۳۵ درصد افزايش دارد.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: امسال ۶۰۰ كاروان در سراسر كشور از ۹ مرداد تا سوم شهريور كار اعزام زايران را انجام مي‌دهد.

رئيس سازمان حج و زيارت با بيان اينكه اعزام زائران خانه خدا براي شركت در مناسك حج امسال از ابتداي مردادماه آغاز خواهد شد، افزود: عليرغم مشكلات سياسي بين دوكشور در توافق نامه صورت گرفته با كشور عربستان حفظ كرامت، عزت و امنيت زائران در اولويت قرار دارد.

وي تاكيد كرد: امسال از كارگزاران با تجربه و توان بالا و همچنين افراد برخوردار از سلامت كامل جسمي استفاده مي‌شود.

محمدي از مديران كاروان‌ها خواست كه در خصوص مسائل و مشكلاتي كه در جريان حج ممكن است براي زائران ايجاد شود اطلاع رساني كنند تا در صورتي كه در آنجا با كمبود و مشكلي مواجه شدند آمادگي لازم را داشته باشند.

رئيس سازمان حج و زيارت در خصوص عمره نيز گفت: سعودي‌ها شرايط پيشنهادي ايران را در خصوص عمره پذيرفته اند، اما با بررسي دقيق در زمان حج تمتع در صورت فراهم بودن شرايط، اعزام به عمره نيز انجام مي‌شود.


برچسب ها:عمره - ايران - عربستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: