پنجشنبه|02 فروردين 1397|04 رجب 1439|22 March 2018
زمان انتشار: 1396/02/23 - 09:50 |

پايتخت فرهنگي جهان اسلام درجشن ميلاد حضرت ولي عصرنورباران شد

مشهدالرضا پايتخت فرهنگي جهان اسلام درجشن ميلاد منجي عام بشريت ، چه ديدني شد ، سراسرخيابانها ومعابرمزين به چراغاني و نصب پرده هاي رنگارنگ با نوشته هايي درمدح مهدي صاحب الزمان بود. ايستگاههاي صلواتي در سراسر شهر با شربت و شيريني ، بستني و گاهي غذاي گرم از مردم پذيرايي كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد بارگاه امام هشتم شيعيان نيز ولوله و شور و شادي بود. شيفتگان عصمت و طهارت كه براي تبريك ولادت پاره تن امام رضا (ع) به حرم مطهرش آمده بودند غرق درشادي و سرورشدند.

مراسم احياء شب نيمه شعبان با حضور زائران و مجاوران بارگاه ملكوتي امام رضا(ع) در بارگاه منور رضوي برگزار شد .

ويژه برنامه شب زنده‌داري مشتاقان ظهور مهدي(عج) در حرم مطهر رضوي در شب نيمه شعبان از ساعت 12:30 بامداد با حضور خيل عظيمي از زائران در رواق امام خميني(ره) با قرائت قرآن آغاز شد .

بسياري از زائران از ساعت 11 شب وارد حرم شده و ضمن زيارت امام رضا(ع) به عبادت و مناجات‌خواني مشغول شدند و پس از آن در مراسم باشكوه شب احياء نيمه شعبان حضور به هم رساندند.

در اين ويژه برنامه حجت الاسلام و المسلمين مهدي ماندگاري درباره وظائف منتظران به ايراد سخنراني پرداخت و در خلال بحث خود، انجام واجبات، ترك محرمات، تحمل مشكلات، دعا، ايثار و اميدواري را از مهمترين وظائف منتظران برشمرد .

جمعه شب زمزمه دعاي كميل درصحن ها و رواقها طنين اندازشد و بعدازآن جمع زيادي از زائران و مجاوران به احياي شب نيمه شعبان و مراسم آن مشغول شدند.

مراسم جشن سالروز ميلاد حضرت مهدي(عج) با حضور خيل عظيمي از زائران و مجاوران در رواق امام خميني(ره) حرم مطهر حضرت رضا(ع) برگزار شد .

در اين مراسم با شكوه كه با حضورعلماي اعلام، مسئولان كشوري و لشكري، مديران و خادمان بارگاه منور رضوي و هم چنين زائران و مجاوران حضرت ثامن الحجج(ع) برگزار شد، ذاكران و شاعران اهل بيت(ع) به مدح و منقبت و ذكر سجاياي مولاي عالميان حضرت صاحب الزمان(عج) پرداختند .

اجتماع منتظران ظهور حضرت نيز روزنيمه شعبان ازميدان شهدا به سمت حرم مطهر حركت كردند . در اين مراسم خادمان بارگاه منور رضوي از خيل ارادتمندان با شربت و شيريني پذيرايي كردند .برچسب ها:مشهد - نيمه شعبان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: