دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/23 - 11:32 |

نماينده بعثه رهبري در كربلا:

بيشترين واژه در نهج البلاغه، كلمه تقوا است

حجت الاسلام و المسلمين بهجتي گفت: تقوا آنچنان اهميت دارد كه بيشترين واژه در نهج البلاغه كلمه تقوا است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين بهجتي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا، صبح امروز در جلسه هفتگي اعضاي بعثه با اشاره به نامه اي از امام محمد باقر (ع) به فردي به نام «سعد» گفت: ايشان در اين نامه مي فرمايند كه تو را توصيه مي كنم كه تقواي الهي داشته باش.

وي افزود: امام مي فرمايند كه آنچه موجب نجات حضرت نوح و مومنان به او شد، تقوا بود، تقوا سبب نجات حضرت صالح و همراهانش از صاعقه شد و به وسيله تقوا انسان هاي صابر رستگار مي شوند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با ذكر اينكه بعد از ايمان به خدا تقوا مسئله اساسي است، افزود: تقوا به معناي بايدها و نبايدهاي الهي است، اين بايدها و نبايدها را در خانواده و جامعه تا چه ميزان رعايت مي كنيم.

حجت الاسلام و المسلمين بهجتي عنوان كرد: تقوا آنچنان اهميت دارد كه بيشترين واژه در نهج البلاغه كلمه تقوا است.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا گفت: تقوا موجب خواهد شد كه انسان به ياد مرگ باشد و اين جمله امام خميني (ره) مبني بر اينكه ما در محضر حق تعالي هستيم، اشاره به اين دارد كه خداوند از كارها و نيات ما با خبر است.

در اين جلسه اعضاي بعثه مقام معظم رهبري درباره برنامه هاي ديني و فرهنگي بعثه و مخصوصا جشن نيمه شعبان و موكب امام رضا (ع) نكاتي را بيان كردند.برچسب ها:بعثه رهبري - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: