شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/24 - 09:48 |

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت اعلام كرد

توجه ويژه به آموزش پزشكي زايران حج

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر در نشست نمايندگان استاني مركز پزشكي حج و زيارت به تشريح برنامه آموزشي و توجيه معاينات زائران حج امسال پرداخت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دكتر سيد علي مرعشي امروز يكشنبه در نشست نمايندگان استاني مركز پزشكي حج و زيارت، با اشاره به آموزش و توجيه معاينات حج امسال بيان كرد: با توجه به اينكه سال گذشته حج انجام نشده و با توجه به فاصله ايجاد شده از آخرين حج تا الان، نياز داريم تا هماهنگي ها در بخش معاينات بيشتر شود.

وي همچنين افزود: با توجه به حوادث سال گذشته، در آموزش هاي مديران كاروان و مديران ستادي بايد با هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج تغييراتي ايجاد شود.

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر با اشاره به نبودن آموزش كمك هاي اوليه و مديريت بحران در برنامه حج سال‌هاي گذشته، گفت: اين آموزش ها امسال در دستور كار مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر قرار گرفت كه در اين زمينه از كارشناسان و برنامه ريزان در سطح كشور استفاده شد تا برنامه آموزشي زائرين به شكل جديدي طراحي شود.

مرعشي با تاكيد بر اينكه تا كنون زمان زيادي را براي انجام اقدامات و برنامه ريزي لازم از دست داديم، اظهار داشت: سال‌هاي گذشته در اين زمان ثبت نام كاروان ها تمام شده بود، اما الان هنوز ثبت نامي صورت نگرفته و از امروز ثبت نام كاروان ها آغاز و تا تكميل ظرفيت زمان زيادي را خواهد برد؛ بنابراين زمان براي برنامه ريزي بسيار محدود است.

وي با اشاره به افزايش تعداد زائران امسال نسبت به سال‌هاي گذشته، اظهار داشت: امسال به جاي ۶۴ هزار زائر، ۸۶ هزار نفر عازم حج خواهند شد كه با توجه به عدم داشتن اطلاعات كافي نسبت به شرايط امسال عربستان و نيز پيش بيني اتفاقات احتمالي، معاينات از دقت و وسواس خاصي برخوردار است و آزمايشات و مشاوره‌هاي تكميلي بايد در زمان كوتاه‌تري انجام شود.

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر با اشاره به حوادث حج سال گذشته، گفت: با توجه به حادثه منا، انتقال آموزش و مفاهيم به پزشكان معاينه كننده در استان‌ها از اهميت خاصي برخوردار است؛ به همين دليل نمي‌خواهيم افرادي كه مشكل جدي دارند در حج امسال حضور داشته باشند.

براساس گزارش پايگاه اطلاع رساني جمعيت هلال احمر، وي با تاكيد بر افزايش طول حج امسال نسبت به سال‌هاي گذشته، بيان كرد: طول حج امسال بين ۳۸ تا ۴۰ روز است كه مشكلات گروه پزشكي با توجه به افزايش طول مدت اقامت زائر بيشتر مي‌شود كه اگر بيماري زمينه‌اي داشته باشد اين مشكلات مضاعف هم خواهد شد.

برچسب ها:پزشكي - سلامت - حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: