دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/25 - 08:58 |

اميرعبداللهيان در ديدار با رئيس دفتر حافظ منافع مصر در تهران تاكيد كرد:

لزوم مقابله كشورهاي اسلامي با اقدامات توسعه طلبانه رژيم صهيونيستي

دستيار ويژه رئيس مجلس در امور بين الملل با اشاره به تحولات فلسطين گفت: توجه تهران به نقش آفريني مصر در اعاده حقوق مردم فلسطين، لزوم مقابله كشورهاي اسلامي با اقدامات توسعه طلبانه رژيم صهيونيستي در قدس شريف، كرانه باختري و رفع محاصره ساكنان بي دفاع غزه مسئوليت سنگين جامعه بين المللي و كشورهاي اسلامي را يادآور مي سازد.
به گزارش خبرگزاري خانه ملت؛ سفير ياسر عثمان رئيس دفتر حافظ منافع مصر در تهران عصر امروز يكشنبه 24 ارديبهشت ماه با حسين اميرعبداللهيان دستيار ويژه رئيس مجلس در امور بين الملل ديدار و گفت و گو كرد.

اميرعبداللهيان در ابتداي اين ديدار با اشاره به روابط دو كشور و مشتركات گفت: ايران و مصر از توانمندي هاي فراواني در زمينه هاي مختلف برخوردارند و مي توانند از آنها در جهت گسترش مناسبات و كمك به حل مشكلات منطقه اي از طريق راه حل سياسي بهره برد.

وي در همين زمينه بر نقش مهم همكاري هاي پارلماني تاكيد كرد.

دستيار ويژه رئيس مجلس در امور بين الملل در ادامه اين ديدار با تاكيد بر ضرورت مبارزه جدي با چالش افراط گرايي، خشونت و تروريسم گفت: ايران و مصر در اجلاس هاي منطقه اي و بين المللي ديدگاه مشتركي دارند و امكان مناسبي در بهره گيري از ظرفيت پارلماني به منظور كمك به رفع مشكلات منطقه و پيشبرد و تحكيم وحدت جهان اسلام وجود دارد.

اميرعبداللهيان اظهار داشت: سياست توسعه همكاري هاي جمهوري اسلامي ايران با همسايگان و كشورهاي عربي – اسلامي نقش سازنده و تاثيرگذاري در برقراري ثبات و امنيت منطقه دارد.

وي با اشاره به تحولات فلسطين گفت: توجه تهران به نقش آفريني مصر در اعاده حقوق مردم فلسطين، لزوم مقابله كشورهاي اسلامي با اقدامات توسعه طلبانه رژيم صهيونيستي در قدس شريف، كرانه باختري و رفع محاصره ساكنان بي دفاع غزه مسئوليت سنگين جامعه بين المللي و كشورهاي اسلامي را يادآور مي سازد.

سفير ياسر عثمان رئيس دفتر حافظ منافع مصر در تهران نيز در همين ديدار گفت: ايران و مصر به عنوان دو كشور بزرگ در جهان اسلام همواره مشورت هاي مفيدي را در مجامع منطقه اي و بين المللي دارند.

وي در ادامه افزود: همكاري هاي پارلماني يكي از ظرفيت هاي مناسب در عرصه سياست خارجي كشورها به شمار مي رود.

رئيس دفتر حافظ منافع مصر در تهران در ادامه اين ديدار با تاكيد بر ضرورت مبارزه با تروريسم و تلاش جمعي براي وحدت اسلامي گفت: رفت و آمد هيأت هاي سياسي و پارلماني در توسعه مناسبات و شناخت يكديگر موثر است.

سفير ياسر عثمان در اين ديدار ديدگاه هاي كشورش را در خصوص برخي بحران هاي موجود از جمله حمايت از فلسطين تشريح كرد./

برچسب ها:فلسطين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: