یکشنبه|30 ارديبهشت 1397|04 رمضان 1439|20 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/25 - 12:34 |

بغداد براي اخذ راي شهروندان، زائران ايراني آماده شد

به دنبال جلسه هماهنگي مسئولان برگزاري دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ايران در كشور عراق به رياست ايرج مسجدي سفير ايران در بغداد، اعلام شد كه به غير از استان هاي كردستان عراق، نجف و كربلا و بصره، 6 حوزه راي گيري نيز براي ايرانيان در مركز عراق در نظر گرفته شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مجيد دانش پژوه مسئول بخش كنسولي سفارت ايران در عراق و عضو اصلي هيات اجرايي انتخابات در بغداد، مكان هاي استقرار صندوق هاي راي را در اين حوزه به شرح زير اعلام كرد.

1- سفارت ايران در بغداد (منطقه صالحيه)
2- منطقه كاظمين در شمال بغداد (هتل جنت الفردوس واقع در باب المراد)
3- شهر سامرا
4- فرودگاه بين المللي بغداد
5- گذرگاه مرزي مهران – زرباطيه
6- صندوق سيار

دانش پژوه ، در توضيح پيرامون هماهنگي هاي بعمل آمده براي برگزاري انتخابات رياست جمهوري ، گفت در جلسه روز شنبه اين هفته كه به رياست آقاي مسجدي سفير ايران در عراق و با حضور معاونان و مسئولان و كارشناسان و نيز مسئولان بخش هاي مريوطه از جمله بخش هاي فرهنگي برگزار شد ،آخرين تمهيدات براي برگزاري هرچه با شكوه تر انتخابات دوازدهم رياست جمهوري كشورمان در كشور عراق، انديشيده شد.

وي با بيان اينكه تمام تلاش هاي صورت گرفته باهدف جمع آوري آراي كليه شهروندان ايراني است كه تمايل به شركت در انتخابات دارند، گفت دراين زمينه كليه هماهنگي ها با وزارت خارجه ، وزارت كشور و مسئولان امنيتي و محلي انجام شده است.

براساس اين گزارش، براي آن دسته شهرونداني كه ممكن است فرصت مراجعه به صندوق هاي اخذ راي را پيدا نكنند، صندوق سيار پيش بيني شده است كه در روز جمعه به برخي محلات بغداد كه شهروندان ايراني در آن ساكن هستند و نيز دفاتر و يا بيمارستان ها جهت جمع آوري آراي شهروندان ايراني مراجعه خواهند كرد.

كار راي گيري در صندوق ها از ساعت 8 صبح به وقت محلي تا 18 بعد از ظهر جمعه 29 ارديبهشت انجام مي شود وهمچنين تاكيد شده است كه شهروندان ايراني مي بايست براي ريختن آراي خود شناسنامه ايراني يا گذرنامه معتبر ايراني و يا كارت ملي ايران را حتما همراه داشته باشند.

همچنين در جلسه هماهنگي، براي اطلاع رساني به شهروندان ايراني نيز اقداماتي صورت گرفته است، بطوري كه علاوه بر اطلاع رساني از طريق سايت سفارت ايران در عراق، به هتل هايي كه زائران و شهروندان ايراني اقامت دارند ، بويژه در كاظمين اطلاع رساني شده و قرار است بنرهايي در محل استقرار صندوق ها نصب شود.

علاوه بر بغداد و حوزه هاي تحت پوشش آن، سركنسولگري هاي ايران در شهرهاي نجف، كربلا، بصره ، سليمانيه و اربيل نيز روز 29 ارديبهشت ماه اقدام به جمع آوري آراي ايرانيان بويژه زائران و گردشگران در اين مناطق مي كنند.

منبع: ايرنا

برچسب ها:عراق - بغداد - انتخابات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: