شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/25 - 13:41 |

آيت الله حسيني بوشهري در گفت و گو با پايگاه حج:

مهم‌ترين اثر حج ايجاد وحدت بين جامعه اسلامي است

نماينده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبري با بيان اين كه مهم‌ترين اثر حج ايجاد وحدت بين جامعه اسلامي است، گفت: مسلمانان بايد از ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي عظيم حج نهايت استفاده را بكنند.
آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري، عضو هيأت رييسه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با بيان اين كه حج يكي از فروع مهم ديني است، گفت: در روايات هم يكي از مواردي كه مورد تأكيد فراوان قرار گرفته، مسأله حج و زيارت خانه خداست.

وي افزود: كساني كه بر اساس شرايطي كه در اسلام و آموزه‌هاي ديني بيان شده است به استطاعت مي‌رسند وظيفه‌شان است كه يك بار در عمرشان اين فريضه الهي را انجام دهند و آثار و بركاتي كه بر اين فريضه الهي بار مي‌شود عبارت است از حضور امت اسلامي در مسجد الحرام و انجام اعمال و مناسكي كه مورد تأكيد دين و احكام شريعت است.

عضو شوراي عالي حوزه هاي علميه يكي از آثار و بركات حج را ايجاد وحدت در جامعه و امت اسلامي دانست و بيان داشت: مسلمانان از ساير نقاط عالم در كنگره عظيم حج حضور پيدا كرده و با زبان‌ها و قوميت‌هاي مختلف در يك جا اجتماع كرده و شعاري واحد سر مي دهند.

آيت الله حسيني بوشهري با بيان اين كه امت اسلامي مي‌توانند در همايش روحاني و معنوي حج با مشكلات يكديگر آشنا شده و به آن رسيدگي كنند، ادامه داد: حج مي‌تواند زمينه ساز وحدتي براي جهان اسلام در راستاي جلوگيري از جنگ‌ها، خونريزي‌ها و اختلافات در كشورهاي اسلامي باشد.

نماينده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبري اتفاقات و شرايط امروز جهان اسلام را بحراني دانست و گفت: اميدواريم شرايطي به وجود بيايد كه وحدت به معناي تام و تمام بر جامعه اسلامي سايه بگسترد.

وي ارتباط بين مسلمانان را از ديگر آثار و بركات حج دانست و خاطرنشان كرد: اين ارتباط ها مي تواند در سرنوشت جامعه اسلامي نقش آفرين باشد و مسلمانان بايد از ظرفيت ها و فرصت هاي عظيم حج نهايت استفاده را بكنند.


برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: