شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/25 - 19:39 |

نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در عراق:

تريبون هاي ديني و رسانه ها ظرفيت عالي براي تقويت حج است

همدانيان گفت: رسانه هاي مختلف از جمله صدا و سيما بايد مسئله حج را با جديت پُررنگ كنند و با فعاليت رسانه اي منسجم،اجازه ندهيم دشمنان حج را تضعيف كنند.
رضا همدانيان، نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كشور عراق در گفت و گو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به كربلاي معلي با اشاره به سوء استفاده برخي در فضاي مجازي براي هجمه به حج گفت: فضاي مجازي در اتاق فكر دشمن طراحي مي شود و معتقدم اين افراد يا دوستان نادان و يا دشمنان قسم خورده هستند.

وي اظهار كرد: هر ساله يك پنجم مسافران ما متعلق به عمره و حج هستند، البته فعلا عمره نيز تعليق است و جمعيت فراواني به كشورهاي مختلف عزيمت مي كنند، به طور مثال روزي 50 هواپيما به دبي مي رود، اما هيچ فردي از اين مسافرتها انتقاد نمي كند.

نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كشور عراق با بيان اينكه هدف استكبار جهاني اين است كه مردم ما پول خود را در دبي و آنتاليا هزينه كنند، گفت: دشمنان نمي خواهند سفرهاي زيارتي در عتبات، حج و عمره از سوي مردم با استقبال همراه شود.

وي عنوان كرد: حج متعلق به مسلمانان جهان است و ما بايد با عقلانيت رفتار كنيم و مسئولان به مردم خبر رساني داشته باشند تا برخي افراد از اين فضا سوء استفاده نكنند.

نماينده ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در كشور عراق با ذكر اينكه تريبون هاي براي دفاع از حج در كشور داريم، افزود: تريبون نماز جمعه يكي از آنهاست كه مي تواند از آن براي تقويت حج استفاده كرد.

همدانيان گفت: رسانه هاي مختلف از جمله صدا و سيما بايد مسئله حج را با جديت پُررنگ كنند و با فعاليت رسانه اي منسجم اجازه ندهيم، دشمنان حج را تضعيف كنند، هر چند خوشبختانه جامعه ديني ما علاقه وافري به احكام اسلامي و از جمله حج دارد اما نبايد اجازه داد برخي با استفاده از فضاي رسانه، در تضعيف جايگاه حج گام بردارند و اين هدف كار رسانه اي را مي طلبد.


برچسب ها:حج - شبهات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: