دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/26 - 08:55 |

مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان:

هشت كاروان از استان سمنان به حج تمتع اعزام مي‌شوند

مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان گفت: هشت كاروان از استان سمنان در تاريخ‌هاي نهم و بيستم مردادماه سال ۹۶ به حج تمتع اعزام مي‌شوند.
به گزارش خبرگزاري تسنيم از سمنان، سيد علي مير قاسم پور ظهر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه و مطبوعات استان سمنان با اعلام اين خبر كه هشت كاروان از استان سمنان به حج تمتع اعزام مي‌شوند اظهار داشت: هزار و 85 نفر از استان سمنان در قالب هشت كاروان به حج تمتع اعزام مي‌شوند.

وي با اشاره به اينكه چهار كاروان در 9 مرداد اعزام مي‌شوند افزود: اين زائران در دسته حجاج مدينه‌قبل قرار دارند و چهار كاروان نيز در تاريخ 20 مرداد اعزام مي‌شوند كه در دسته مدينه‌بعد قرار دارند.

مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان با بيان اينكه ثبت‌نام كاروان‌ها از ديروز هم‌زمان با سراسر كشور آغازشده است خاطرنشان كرد: مهلت ثبت‌نام زائران تا پايان روز 28 ارديبهشت‌ماه است و افرادي كه توانايي مالي و شرعي براي شركت در حج را دارند مي‌توانند نسبت به ثبت‌نام دريكي از كاروان‌ها اقدام كنند.

وي تصريح كرد: افرادي كه داراي فيش ثبت‌نام حج تا تاريخ 31 شهريور 1385 هستند مجاز به ثبت‌نام براي اعزام در سال 96 هستند و در صورت عدم تكميل ظرفيت كاروان‌ها ثبت‌نام از افرادي كه داراي فيش تا تاريخ 30 آبان 1385 هستند آغاز مي‌شود.

مير قاسم پور بابيان اينكه هزينه سفر حج از سوي دولت عربستان بالغ‌بر 13 تا 17 ميليون اعلام كرده است خاطرنشان كرد: با پيگيري‌هاي سازمان حج و زيارت كشور اين مبلغ به حداقل 11 ميليون 880 هزار تومان و حداكثر 12 ميليون 680 هزار تومان كاهش‌يافته است.

وي اظهار داشت: ثبت‌نام زائراني كه در تاريخ 23 فروردين تا 21 ارديبهشت امسال با مبلغ 10 ميليون تومان در شعب بانك ملي ايران انجام‌شده است كه اين امر در سال 94 با هشت ميليون و 600 هزار تومان تا سقف 9 ميليون 700 هزار تومان با توجه به شرايط اعزام كاروان‌ها تغييريافته است.

مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان گفت: عواملي مانند تغيير نرخ ارز و افزايش قيمت دلار، افزايش و كاهش هزينه‌هاي سفر مانند هتل‌آپارتمان‌ها، كرايه حمل‌ونقل ماشين در كاهش و افزايش هزينه ثبت‌نام حج مؤثر است.

مير قاسم با اشاره به وقايع ناگواري كه در سال‌هاي گذشته اتفاق افتاد خبر داد: با پيگيري‌هاي انجام‌شده از سوي سازمان حج و زيارت كشور خون‌بهاي افرادي كه در حادثه سقوط جرثقيل در عربستان به شهادت رسيدند پرداخت مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه 3 تن از شهداي واقعه سقوط جرثقيل از حجاج روستاي روديان در شاهرود هستند افزود: در سال گذشته به دليل كشته شدن تعداد زيادي از حجاج ايراني در حادثه منا، اعزام حج از حجاج ايراني انجام نشد و با تلاش تيم مذاكره‌كننده در سال 96 اعزام حجاج ايراني باري ديگر در كشور انجام مش شود.

مدير سازمان حج و زيارت استان سمنان از اعزام 86 هزار ايراني در سال 96 به حج تمتع خبر داد و گفت: با توجه به اعزام 64 هزار نفر در سال 94 به حج تمتع افزايش 35 درصدي اعزام حجاج ايراني پيش‌بيني مي‌شود.

برچسب ها:حج تمتع - سمنان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: