دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/26 - 11:53 |

مدير حج و زيارت خراسان جنوبي:

۱۰۰۰ نفر در كاروان‌هاي حج خراسان جنوبي ثبت‌نام كردند‌

مدير حج و زيارت خراسان جنوبي گفت: يك هزار و ۲۰ نفر با مراجعه به كاروان هاي اعلام شده در سطح استان ثبت نام خود را قطعي كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، ابوالفضل نوفرستي در بازديد از دفاتر خدمات زيارتي بيرجند در گفت‌وگو با خبرنگاران در بيرجند ثبت‌نام در كاروان‌هاي حج تمتع خراسان جنوبي در بيرجند استقبال زائران را بي‌سابقه خواند و اظهار داشت: از صبح ديروز تاكنون 1020 نفر با مراجعه به 11 كاروان در سطح استان ثبت‌نام خود را قطعي كردند.

وي گفت: ثبت‌نام كاروان‌هاي حج تمتع 96 استان خراسان‌جنوبي كه از روز گذشته ساعت 9 صبح آغاز شده، با استقبال پرشوري از سوي متقاضيان حج براي ثبت‌نام مواجه شده است.

مدير حج و زيارت استان خراسان‌جنوبي افزود: با توجه به شرايط پيش‌رو و اشتياق زائرين و استقبالي كه ظرف يك روز مردم اين استان از اعزام به حج تمتع داشته‌اند شاهد تكميل‌شدن كاروان‌ها ظرف چند روز آينده خواهيم بود.

وي از ساير دارندگان اولويت خواست در مهلت مقرر تا 29 فروردين‌‌ماه به كاروان‌هاي استان مراجعه و از روند ثبت‌نام آگاهي كامل داشته باشند تا قبل از تكميل كاروان‌ها بتوانند ثبت‌نام خود را قطعي كنند.

مدير حج و زيارت خراسان جنوبي سهميه امسال اين استان براي اعزام به حج تمتع را يك هزار و 535 زائر شيعه و اهل‌سنت اعلام كرد و گفت: اين تعداد در قالب 11 كاروان از استان خراسان جنوبي به حج تمتع اعزام مي‌شوند. متقاضياني كه از 23 فروردين ماه لغايت 21 ارديبهشت ماه امسال در شعب بانك ملي مبلغ 10 ميليون تومان را واريز كردند مي توانند با مراجعه به دفاتر اعلام شده ثبت نام خود اقدام كنند.

مدير حج و زيارت خراسان جنوبي گفت: از سال 1360 ممكن است عده‌اي ثبت‌نام‌هاي 18 هزار توماني، 20 هزار توماني، 25 هزار توماني و 27 هزار توماني داشته باشند و به هر دليلي مشرف نشده باشند كه اين افراد بايد حتماً با مراجعه به بانك ملي اين مبلغ را به ميليون تومان افزايش دهند.

نوفرستي بيان كرد: بعضي از اسناد از سال 77 وجود دارد كه مبلغ 800 هزار توماني است كه اين افراد نيز بايد به بانك ملي مراجعه و با تسهيلات يارانه‌اي كه در حد 300 هزار تومان به اين قبوض اختصاص داده شده مبلغ را به حد يك ميليون تومان افزايش دهند. مابقي افرادي كه تا تاريخ 31 شهريور 85 قبوض وديعه‌گذاري در دست دارند مي توانند به محل كاروان‌هايي زيارتي به صورت حضوري ويا به آدرس اينترنتي www.karevan.ir به صورت غيرحضوري نسبت به وضعيت ثبت‌نام خود اقدام كنند.

وي با بيان اينكه با تلاش سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري مبلغ 12 ميليون ريال از هزينه سفر كسر و طبق تفاهم، در كمك هزينه سفر حج محاسبه شده است افزود: زائران در هنگام مراجعه به شعب بانك ملي نسبت به پرداخت قيمت درج شده در فيش، پس از كسر مبلغ فوق اقدام كنند. برخي از افراد اسناد انتقالي دارند كه بايد به دفاتر زيارتي سراسر استان‌ مراجعه و نسبت به انتقال اسناد حج تمتع خود اقدام كنند.

وي با بيان اينكه زائران بايد نسبت به دريافت گذرنامه اقدام كنند افزود: هر زائر بايد يك گذرنامه داشته باشد و اگر زائر زير 12 سال يا بالاي 12 سال باشد بايد گذرنامه مستقل بگيرند و افرادي كه از قبل گذرنامه دارند گذر نامه آنان بايد تا پايان 5 اسفند96 اعتبار داشته باشد.

نوفرستي با اشاره به كاروان‌هاي اعزامي از شهرستان‌هاي استان تصريح كرد: امسال 2 كاروان 160 نفري از قاين و زيركوه، يك كاروان 85 نفري از شهرستانهاي سرايان و بشرويه، يك كاروان 135 نفري از شهرستان فردوس، يك كاروان 135 نفري از شهرستان طبس، 5 كاروان 135 و 160 نفري از شهرستانهاي بيرجند، خوسف، درميان، سربيشه، نهبندان و شهر قهستان و يك كاروان 160 نفري اهل سنت از شهرستانهاي بيرجند و درميان به حج تمتع اعزام خواهند شد.

مدير حج و زيارت خراسان جنوبي افزود: از گذشته به دنبال اين هستيم كه پرواز زائران از مركز استان انجام شود و به دليل جاده خطرناك و افزايش زائران استان اين احتمال بيشتر شده است.

وي با بيان اينكه كليه پروازها توسط شركت هواپيمايي ايران اير انجام خواهد شد خاطرنشان كرد: تاكنون از سوي سازمان حج و زيارت هيچ مشكلي در اين راستا اعلام نشده ‌و پيگير هستيم پروازهاي تمتع از فرودگاه بين المللي بيرجند انجام شود.

مدير حج و زيارت خراسان جنوبي بيان كرد: براي اينكه مردم براي انجام سفر زيارتي مجبور نباشند سفردرون استاني را متحمل شوند در اكثر مناطق و بخش‌هاي استان نمايندگي زيارتي وجود دارد.

نوفرستي با بيان اينكه در حال حاضر در همه شهرستان‌ها به ميزان لازم دفاتر زيارتي وجود دارد اظهار داشت: در حال حاضر 33 دفتر زيارتي به انضمام نمايندگي زيارتي در مراكز بخش‌ها در استان فعال است.

برچسب ها:حج تمتع - خراسان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: