دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/26 - 12:05 |

فردا؛

همايش «ابن فهد حلي» در حرم امام حسين (ع) برگزار مي‌شود

همايش «ابن فهد حلي» با ارائه 35 مقاله علمي در حرم امام حسين (ع) برگزار مي شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، مركز علمي امام حسين (ع) وابسته به عتبه حسيني با همكاري مركز مطالعات و پژوهش هاي كربلا، روز 28 ارديبهشت اين همايش را برگزار مي كند.
اين همايش سه روزه با هدف معرفي شخصيت علمي و نقش بزرگ اين عالم ديني در روند جنبش علمي كربلا و هدايت مردم در ابعاد ديني، فقهي و اجتماعي برگزار خواهد شد.

در اين همايش 35 مقاله از سوي پژوهشگران عراقي، ايراني، لبناني و بحريني ارائه خواهد شد و مباحث بر محور زندگي نامه علمي علامه حلي در حوزه علميه كربلا خواهد بود.

مسئول برگزاري اين همايش گفت: تاليفات اين عالم ديني در زمينه فقهي، تاريخي وعقايد به صورت دانش نامه علمي جمع آوري شده است و در حاشيه اين همايش از آن رونمايي خواهد شد.

گفتني است، جمال الدين احمد بن شمس الدين محمد بن فَهْد حِلّي اَسَدي(۷۵۷-۸۴۱ هجري قمري)، از فقيهان و محدّثان امامي كه شـهـرت او بيشتر در اخلاق، دعا و سير و سلوك است. اثر مشهور او در اين زمينه، كتاب عدة الداعي و نجاح الساعي است كه به دعا و آداب و مسائل مربوط به آن مي‌پردازد. اين كتاب، با عنوان «آيين بندگي و نيايش» و «آداب راز و نياز به درگاه بي‌نياز» به فارسي ترجمه شده است.

وي در ۸۴۱هجري قمري در كربلا وفات يافت و در باغ نقيب علويان به خاك سپرده شد. برخي گفته‌اند سيدعلي قاضي بر زيارت قبر او مداومت داشته است.

برچسب ها:ابن فهد - همايش - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: