دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/26 - 09:09 |

طرح سراسري بهسازي روحانيون عتبات عاليات اجرا مي شود

مديرجذب و سازماندهي بعثه مقام معظم رهبري در همايش روحانيون و مداحان عتبات عاليات استان مركزي از برگزاري طرح سراسري بهسازي روحانيون عتبات عاليات وتبديل وضعيت روحانيون عتبات به عمره در كشور خبر داد .
حجت‌الاسلام والمسلمين علي پروانه، مديرجذب و سازماندهي بعثه مقام معظم رهبري در همايش روحانيون و مداحان عتبات عاليات استان مركزي از برگزاري طرح سراسري بهسازي روحانيون عتبات عاليات و تبديل وضعيت روحانيون عتبات به عمره در كشور خبر داد .

وي با اشاره به اينكه عمليات اجرايي اين طرح در روزهاي آتي به مناطق بعثه مقام معظم رهبري ابلاغ خواهد شد ، اظهار داشت: در اين طرح حضور تمامي روحانيون عتبات عاليات كه داراي پرونده در بعثه مقام معظم رهبري isjkn و در چرخه اعزام قرار دارند الزامي است.

حجت‌الاسلام پروانه خاطرنشان كرد: بلافاصله بعد از اجراي اين طرح آزمون تبديل وضعيت روحانيون عتبات به عمره برگزار خواهد شد.

وي در ادامه پيرامون مباحث اجرايي حج تمتع 96 توضيحاتي داد و درپايان نكات اجرايي سفرهاي عتبات را يادآورشد.

ضرورت برگزاري جلسات قبل و حين سفر ، هماهنگي و تبادل نظر با مدير راهنما ، ارائه مطالبي كه سند صحيح دارند ، مطالعه دقيق تاريخ و اماكن ، صحيح خواني ادعيه و خوش اخلاقي در سفر ازجمله مواردي بود كه مديرجذب و سازماندهي بعثه مقام معظم رهبري خواستار توجه به آن شد.

برپايه اين گزارش در ابتداي اين همايش حجت‌الاسلام و المسلمين آخوندي، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در استان مركزي نيز با اشاره به پيشينه فقه و فقاهت در استان و آمار حوزه هاي علميه فعال ، ابراز داشت: اميدواريم كه استان مركزي در آينده نزديك يكي از قطب هاي فقه و فقاهت غرب كشور شود .

وي با ارائه آماري درباره اعزام هاي عتبات در سال هاي گذشته تصريح كرد: اعزام هاي عتبات در دو بخش زميني و هوايي انجام مي پذيرد و سعي شده است تا از تمام ظرفيت ها در اين حوزه استفاده نماييم .

وي در ادامه گزارش عملكرد سال 95 و برنامه هاي پيش بيني شده در سال 96 دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در استان مركزي را بيان كرد.

در اين همايش همچنين حجت‌الاسلام و المسلمين رضايي روشن، استاد شبهات و از روحانيون عمره و عتبات بعثه مقام معظم رهبري درخصوص شبهات حوزه عتبات سخن گفت و اقسام آن را تشريح كرد .

در پايان اين همايش به سوالات شركت كنندگان در زمينه هاي اعزام روحانيون و تبديل وضعيت آنها پاسخ داده شد.

گفتني است همايش فوق به همت دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در استان مركزي روز دوشنبه (96/02/25)در سالن اجتماعات مجتمع قزل پارك برگزار شد .برچسب ها:همايش عتبات - اراك - پروانه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: