دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/27 - 13:44 |

حجت الاسلام علي پروانه:

حج از واجبات الهي است

مدير جذب وسازماندهي معاونت فرهنگي بعثـه‌‌ مقام معظم رهبري با بيان اينكه تمام خواسته هاي امنيتي و احترام به حق و حقوق زائران حج تمتع در مذاكرات با كشور عربستان توجه شده است، گفت: حج از واجبات الهي است و اينكه برخي ها مردم را به رفتن حج مي ترسانند ، بي انصافي مي كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايرنا، حجت الاسلام علي پروانه امروز در همايش روحانيون و مداحان عتبات عاليات مازندران در ساري افزود: در مذاكرات با عربستان خواسته هاي نظام جمهوري اسلامي ايران مطرح شده است.

مدير جذب وسازماندهي معاونت فرهنگي بعثـه‌‌ مقام معظم رهبري با بيان اينكه البته مسئولان نظام همه جوانب سفر به حج تمتع را در نظر گرفته اند، تصريح كرد: مسايل اجرايي ، پروازها و صدور ويزاي الكترونيكي زائران حج تمتع برنامه ريزي شده است.

وي با بيان اينكه نبايد جلوي واجب الهي را براي مردم گرفت، تصريح كرد: همانطوريكه در خبرها آمده كشوري كه 100ميليارد دلار تسليحات نظامي وارد مي كند و يا براي اينكه بازار نفت را در اختيار بگيرد، بدون توجه به كاهش قيمت آن ، حاضر به افزايش توليد است، در چنين شرائطي محتاج درآمد ناشي از 86هزار زائر ايراني نيست.

وي توضيح داد: اگر اين سهميه را نگيريم و اين فرصت الهي و مقدس را با نظرات غير كارشناسي از ملت بگيريم، ديگر كشورها به راحتي خواهان افزايش سهميه خودشان هستند.

مدير جذب وسازماندهي معاونت فرهنگي بعثـه‌‌ مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنانش گفت: امروز مردم متدين و ولايت مدار كشور ايران با عشق و علاقه با رها كردن تمام خواسته هاي مادي ، به سفر كربلا مي روند، و فرصت يك هفته تا 10 روزي كه در آنجا هستند، يك فرصت استثنايي محسوب مي شود.

وي با بيان اينكه مداحان و روحانيون عتبات عاليات بايد با دادن آموزش هاي لازم و وظايف محوله تمام وقت درخدمت زائران باشند، گفت: قدر و موقعيت زماني زائران را بايد ارج بنهيم تا در دنيا و آخرت عاقبت به خير باشيم.

برپايه اين گزارش در همايش روحانيون و مداحان كاروانهاي عتبات عاليات استان مازندران كه حجت الاسلام والمسلمين يوسف پور مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري و آقاي ساداتي مدير حج وزيارت استان مازندران و جمعي از علما و دهها نفراز روحانيون ومداحان كاروان هاي عتبات اين استان شركت داشتند حجت الاسلام والمسلمين يوسف پور در ابتدا اهميت خدمت گزاري به زائران از منظر آيات و روايات را تبيين كرد.

بر اساس آمار حج و زيارت استان مازندران 25 هزار نفر ثبت نام شده در سال 85 و 60 هزار نفر در سال 86 از اين استان در نوبت هستند.

امسال سه هزار نفردر قالب 20 كاروان از مازندران به حج تمتع اعزام مي شوند.

بر اساس آمار حج و زيارت سالانه حدود 45هزار مازندراني به سفر عتبات عاليات مي روند.

مازندران سه ميليون و 200هزار نفر جمعيت دارد.برچسب ها:پروانه - حج - مازندران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: