دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/27 - 14:25 |

بختيار:

مناسك حج ۹۶ طبق نظر جمهوري اسلامي برگزار مي‌شود

عضو كميسيون قضايي و حقوقي مجلس معتقد است عليرغم عدم تغيير رفتارهاي ديپلماتيك عربستان در برخورد با مسائل مختلف، برگزاري مناسك حج بايد به‌صورت جداگانه مدنظر باشد.
علي بختيار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت در خصوص اعزام حجاج ايراني به تمتع در سال 96 گفت: جمهوري اسلامي بسيار تلاش كرد كه همگرايي بين كشورهاي اسلامي ايجاد شود لذا در مسير برقراري مجدد حج و اعزام حجاج ايراني درخواست عربستان را براي مذاكرات پذيرفت.

نماينده مردم گلپايگان و خوانسار در مجلس شوراي اسلامي بر همين اساس تصريح كرد: در نهايت جمهوري اسلامي توانست در جريان مذاكرات موفق شده و باعث شود تا روند اعزام حجاج ايراني به حج 96 از سر گرفته شود كه البته بايد با رعايت نهايت عزت اين امر صورت گيرد.

وي در ادامه تأكيد كرد: در اين بين عربستان موظف به تأمين امنيت جان و مال حجاج به همراه حفظ عزت آنها بوده چرا كه آنها فقط خادم حرمين شريفين، سرزميني متعلق به جهان اسلام هستند و مالك اين سرزمين محسوب نمي شوند از اين رو بايد حرمت مهمانان خانه خدا را نگه دارند.

بختيار در ادامه به افزايش 11هزارنفري سهميه حجاج ايراني در سال 96 اشاره كرد و يادآور شد: از آنجايي كه جمهوري اسلامي سال قبل موفق به اعزام حجاج نشد آنها قصد داشتند تعداد بيشتري از افرادي كه در نوبت بوده و يك سال از اين سفر الهي محروم ماندند را پذيرش كنند لذا اين اقدام مي تواند مكانيزمي براي جبران باشد.

وي افزود: بايد توجه داشت عدم تغيير رفتارهاي ديپلماتيك عربستان در برخورد با مسائل مختلف يك موضوع اساسي است اما مناسك حج ارتباطي به اين موضوع ندارد و بايد جدا از آن بررسي شود.

عضو كميسيون قضايي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي در پايان خاطرنشان كرد: قطعا در قراردادي كه براي از سرگيري اعزام حجاج ايراني به امضاي دوطرف رسيده، سازوكاري انديشيده شده كه مسائل مربوط به حفظ امنيت و حرمت حجاج رعايت شود همچنين مناسك حج به صورت صحيح و طبق نظر جمهوري اسلامي انجام خواهد شد./

برچسب ها:حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: