دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/27 - 13:30 |

سفير ايران درعراق:

مرزهاي ايران و عراق مرزهاي برادري است

درنخستين جلسه هم‌انديشي برپايي كنگره عظيم اربعين حسيني سال 96 كه با حضور سفير ايران در عراق و مسئولان عراقي در كربلاي معلا برگزار شد مسجدي تصريح كرد: مرزهاي ايران و عراق مرزهاي برادري است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از فارس، ايرج مسجدي سفير ايران درعراق كه براي هماهنگي‌ برنامه هاي اربعين پيش رو در كربلا بسر مي‌برد، در ديدار با شخصيت‌ها و بزرگان اين استان ضمن تاكيد بر توسعه روابط دو كشور گفت: امنيت و پيشرفت عراق، امنيت و پيشرفت ايران است ضمن اينكه پيشرفت‌هاي ايران نيز در خدمت عراق است.

مسجدي افزود: مرزهاي ايران و عراق مرزهاي برادري است و هر كس بخواهد اين روابط را خدشه دار كند، نه دوست ما و نه دوست عراق است.

وي با اشاره به مشتركات فراوان فرهنگي، ديني، تاريخي و جغرافيايي و مرزهاي مشترك طولاني دو كشور ، تاكيد كرد: ما به هم نيازمنديم و هر چه قدرت عراق افزايش يابد، اين براي ما مطلوب است و هر چه قدرت ايران افزايش يابد، اين توانايي‌ها در خدمت عراق خواهد بود.

مسجدي گفت: اراده رهبر معظم انقلاب و دولت و ملت ايران، بر بنيان نهادن روابطي قلبي و عميق با دولت و ملت عراق است.

مسعود شوشتري جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات نيز دراين ديدار به واگذاري مسئوليت كميته مشاركت‌هاي مردمي، اسكان و تغذيه ستاد اربعين به ستاد بازسازي عتبات عاليات و نقش محوري اين ستاد در قرارگاه اربعين در عراق اشاره كرد و گزارشي از اقدامات سال‌هاي گذشته ارائه داد.

همچنين سفير ايران در عراق از طرح توسعه حرم مطهر امام حسين (ع) كه فاز نخست آن به نام صحن عقيله بني هاشم (س) در حال اجراست، ديدن كرد.
برچسب ها:اربعين - كربلا - سفير عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: