دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/02/28 - 09:54 |

دعوت سفير از ايرانيان و زائران عتبات در عراق براي حضور پاي صندوق ها

سفير ايران در عراق، با بيان اينكه دولت ها در ايران مجري سياست هاي كلان هستند و ممكن است در شيوه ها و روش ها تفاوت داشته باشند گفت، در سياست هاي كلان كشور اعم از سياسي روابط خارجي و اقتصادي اصول ثابتي داريم. وي از ايرانيان مقيم و زائران عتبات دعوت كرد كه روز جمعه پاي صندوق هاي راي حاضر شوند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، «ايرج مسجدي» روز چهارشنبه در كنفرانس خبري در جمع خبرنگاران عراقي، با بيان اينكه انتخابات ايران نماد دمكراسي اسلامي است، مشاركت گسترده اقشار ملت را نشانه مقبوليت روز افزون نظام جمهوري اسلامي ايران در ميان آحاد و اقشار ملت توصيف كرد و گفت: ايران امروز يكي از امن ترين مرزهاي امن منطقه را با وجود پنهاور بودن سرزميني دارد.

وي، در پاسخ به پرسشي در خصوص تاثير انتخابات بر سياست هاي منطقه اي ايران، گفت در مسائل امنيت و سياست خارجي اصول ثابتي داريم كه با انتخابات و تغيير دولت ها تغيير نمي كند و دخالت ديگران نيز در آن تاثيري نخواهد داشت.

سفير ايران در عراق، درباره روابط ايران و عراق نيز گفت: جمهوري اسلامي ايران تمام قد و با تمام توان در كنار ملت و دولت عراق درجنگ عليه تروريسم ايستاده است و به حمايت خود از عراق تا برقراري امنيت كامل در اين كشور ادامه خواهد داد.

مسجدي همچنين درباره دوازدهمين انتخابات رياست جمهوري در ايران و راي گيري همزمان آن در برخي شهرهاي عراق اشاره كرد و ادامه داد: انتخابات روز جمعه بصورت دقيق و جامع برگزار خواهد شد و شوق و رغبت مردم ايران نيز بسيار بالاست و روز جمعه شاهد حضور اقشار ملت ايران پاي صندوق هاي راي خواهيم بود.

سفير ايران در عراق درباره اخذ آراي ايرانيان در انتخابات رياست جمهوري در عراق نيز گفت كه براي ايرانيان مقيم عراق و زائران عتبات عاليات، 23 صندوق راي در شهرهاي بغداد، كربلا، نجف، كاظمين، سامرا، مرز زرباطيه (مقابل مهران)، بصره ، اربيل و سليمانيه پيش بيني كرده ايم.

مسجدي از زائران و ايرانيان مقيم عراق دعوت كرد كه براي حضور پاي صندوق هاي راي حاضر شوند.

انتخابات رياست جمهوري ايران 29 ارديبهشت ماه برگزار مي شود.


برچسب ها:سفير - انتخابات - زائران - عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: