سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1396/03/14 - 14:25 |

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان زنجان:

80 درصد از ضريح امامين عسگرين (ع) ساخته شد

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان زنجان گفت: 80 درصد از ضريح امامين عسگرين (ع) ساخته شده و در حال حاضر عمده كار زرگري باقي مانده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، ذبيح‌الله بابايي در حاشيه همايش مسئولان ستاد بازسازي عتبات استان و پشتيباني پياده‌روي اربعين حسيني، در جمع خبرنگاران اظهار كرد: مقرر بود كه ساخت ضريح امامين عسگرين (ع) با عرض 7.5 متر، ارتفاع 4.5 متر و حدود 800 كيلوگرم نقره‌كاري در شش ماه نخست امسال به اتمام برسد و به سامرا ارسال شود. اين در حالي است كه خوشبختانه دستگاه سي‌ان‌سي براي برش و طرح‌زني ضريح در استان وجود دارد و دوست‌داران اهل‌بيت (ع) براي انجام اين كار اعلام آمادگي كرده‌اند.

اين مسئول با بيان اينكه ضريح تا قبل از ماه محرم آماده شده و به سامرا ارسال مي‌شود، ادامه داد: رفع مشكلاتي كه زوار كربلا در روز اربعين با آن مواجه مي‌شوند از اوجب واجبات است؛ چرا كه متاسفانه با وجود ارسال نذورات بي‌شمار و راه‌اندازي چندين موكب، هنوز هم نتوانسته‌ايم در فرهنگ‌سازي كه مهم‌ترين هدف ما به‌شمار مي‌رود، موفق باشيم.

وي افزود: زوار بايد بعد از زيارت كربلا در روز اربعين، به كشور بازگردند و بيش از حد اقامت نكنند. در حالي كه متاسفانه برخي زوار چندين روز در كربلا مي‌مانند و مزاحم عراقياني مي‌شوند كه منزل خود را در اختيار آن‌ها گذاشته‌اند.

بابايي خاطرنشان كرد: ايراني‌ها مي‌توانند از امكاناتي كه در نجف براي زوار تعبيه شده استفاده كنند و بعد از رفع خستگي به جاي سرگرداني، راهي پياده‌روي شوند و بعد از زيارت نيز بازگردند. به شهرستان‌ها و هيئات مذهبي هم كه دوست دارند در كربلا موكب داشته باشند تاكيد مي‌كنيم كه قبل از هر اقدامي با ستاد بازسازي هماهنگ شوند تا از امكانات و فضايي كه براي‌شان ايجاد مي‌شود بهره‌مند شوند.

برچسب ها:عتبات - سامرا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: