یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/03/24 - 15:52 |

در اولين شب از ليالي قدر در نجف ؛

نجواي خلصنامن‌النار در صحن و سراي حرم علوي طنين‌انداز شد

در اولين شب از ليالي قدر نجواي خلصنا من النار زائران ايراني و روزه‌داران عراقي در صحن و سراي علوي پيچيد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلا، در مراسم احياي شب گذشته در مسجد عمران بن شاهين پس از قرائت دعاي جوشن كبير ، حجت‌الاسلام‌ و المسلمين كاظم حاتمي درسخناني در باره ويژگي شب قدر براي زائران ايراني سخن گفت و افزود: خداوند متعال در قرآن كريم شب قدر را از هزار ماه بهتر مي‌داند، شبي كه فرشتگان تا طلوع فجر ظاهر و براي بندگان درود و سلام مي‌آورند.

وي تصريح كرد: در شب قدر درهاي رحمت خداوند در هر زمان و مكان به روي بندگان باز است و خداوند به پيامبر مي‌فرمايد، اگر در مورد من سؤال كردند، بگو به آن‌ها بسيار نزديك هستم و جواب آنان را هر موقع دعا كنند، مي‌دهم.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: دعا عبادت است و در برخي روايات گفته‌اند، دعا مغز عبادت است. دعا انسان را از شرك دور و به توحيد نزديك مي‌كند.

وي تأكيد كرد: در ميان‌ روزها و شب‌ها اوقاتي را مشخص و به آن ويژگي خاص داده‌اند. مانند شب‌هاي جمعه و شب و روز عرفه كه روزهاي خير و بركت است.

حجت‌الاسلام حاتمي در ادامه افزود: شب قدر، شبي است كه مقدرات انسان نوشته مي‌شود. شبي كه خداوند روزي خود را بي‌حساب به بندگان مي‌دهد. شبي كه فرشتگان از آسمان روزي را براي بندگان نازل مي‌كنند.

وي شب قدر را شب دعا و استغفار توصيف كرد و گفت: يك حادثه مهم تاريخي اسلام با شب قدر گره‌خورده است و آن شهادت حضرت علي (ع) با اين ايام است شخصيتي كه خداوند الگوي تمام بشريت قرار داده است.

بر اساس اين گزارش در ادامه اين مراسم، زائران با گرفتن قرآن بر سر طلب آمرزش و مغفرت نمودند و با نوحه‌سرايي مداحان اهل بيت در فراق مولاي متقيان حضرت علي (ع) به سوگ نشسته و عزاداري كردند.برچسب ها:قدر - علوي - نجف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: