چهارشنبه|27 دي 1396|29 ربیع الثانی 1439|17 January 2018
زمان انتشار: 1396/03/27 - 10:12 |

آخرين وضعيت كاروان‌هاي حجّ تمتع استان اصفهان

با توجه به اتمام ظرفيت كاروان‌هاي حج تمتع در سطح استان اصفهان، ليست‌هاي انتظاري تهيه‌شده كه در صورت انصراف افراد، علاقه‌مندان ديگري به اين سفر معنوي اعزام مي‌شوند.
مديركل حج و زيارت استان اصفهان در گفتگو با صاحب نيوز، با تشريح آخرين وضعيت اعزام به حج تمتع سال جاري در سطح استان اصفهان، اظهار كرد: ظرفيت كاروان‌هاي استان براي اعزام به حج تمتع تكميل‌شده است.

غلامعلي زاهدي، با اشاره به برخي از مراجعه‌هاي افراد مشتاق به اين سفر كه در ليست كاروان‌ها قرار نگرفته‌اند، گفت: ليست‌هايي تهيه‌شده و در قالب «ليست انتظار» در محل قرار داده‌شده كه به افراد گفته مي‌شود اسامي خود را در آن بنويسند.

وي تصريح كرد: اين نام‌نويسي در ليست انتظار هيچ الزامي براي اعزام توسط سازمان حج و زيارت ايجاد نمي‌كند اما در صورت انصراف فردي كه در ليست كاروان‌ها وجود دارد در صورت داشتن شرايط لازم، افراد جايگزين مي‌شوند.

مديركل حج و زيارت استان اصفهان، در مورد برخي از مواردي كه امكان اعلام انصراف را ايجاد مي‌كند، گفت: ممكن است فردي در معاينات پزشكي رد شود يا به دلايل شخصي خود فرد اعلام كند كه شرايط لازم را در حال حاضر براي سفر ندارد، لذا افرادي كه در ليست انتظار قرار گرفته‌اند جايگزين آن‌ها خواهند شد.

زاهدي در مورد كوچك‌ترين و بزرگ‌ترين فرد از لحاظ سن و سال براي اعزام به حج تمتع از استان اصفهان گفت: در حال حاضر طبق آخرين آمار كوچك‌ترين فرد 16 سال سن و كهن‌سال‌ترين فرد 89 سال سن دارد.

وي بابيان اينكه طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده زائران بيت‌الله الحرام اعزامي از استان اصفهان 41 كاروان خواهند بود، اظهار كرد: از اين تعداد 19 كاروان مدينه‌بعد و 22 كاروان مدينه‌اول هستند.

مديركل حج و زيارت استان اصفهان با اشاره به شروع معاينات پزشكي پس از تعيين شدن پزشكان مربوطه، گفت: آموزش‌هاي موردنياز زائران نيز در حال ارائه شدن است.

گفتني است سهميه اعزام به حج تمتع استان اصفهان به سرزمين وحي پنج هزار و 750 نفر است.

برچسب ها:حج 96 - اصفهان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: