یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/03/29 - 07:57 |

مدير حج زيارت استان قم تأكيد كرد؛

ضرورت شركت زائران حج تمتع در كلاس‌هاي آموزشي

رضايي با اشاره به ضرورت شركت زائران حج تمتع در كلاس‌هاي آموزشي پيش از سفر تأكيد كرد كه در اين جلسات مهمترين و اساسي‌ترين نكات سفر به زائران آموزش داده مي‌شود.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از قم، همايش تا مهماني ويژه زائران حج تمتع 96 شامگاه يك شنبه با حضور مسؤولان اداره حج و زيارت قم و همچنين مسؤولان بعثه مقام معظم رهبري از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت در سالن همايش هاي مجتمع ياوران حضرت مهدي(عج) برگزار شد.

اكبر رضايي مدير حج زيارت استان قم با اشاره به برگزاري چندساله همايش اسرار و معارف حج از سوي حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج زيارت اظهار داشت: اين همايش ها تأثير بسزايي در معرفت افزايي زائران دارد و زائران بايد تلاش كنند نهايت بهره برداري را با استفاده از اين جلسات از سفر حج ببرند.

وي تأكيد كرد: هدف اصلي از برگزاري اين همايش ها، كسب آگاهي و اطلاع زائران از مسائل اجرايي و فرهنگي سفر حج است و اين كه بتوانند نسبت به اين عبادت بزرگ و واجب الهي معرفت كامل پيدا كنند.

رضايي با اشاره به برگزاري جلسات آموزشي از سوي مديران و روحانيان كاروان ها، حضور زائران را در اين جلسات ضروري توصيف كرد و خاطرنشان ساخت: توصيه اكيد ما اين است كه زائران حتي در يك جلسه هم غيبت نداشته باشند، چراكه مسائل و نكات بسيار مهمي بيان مي شود كه مي تواند در بهبود روند سفر حج كمك بسزايي به زائران و مسؤولان كاروان بكند.

وي عنوان داشت: براي مدينه قبل ها حداقل 10 و براي مدينه بعدها حداقل 12 جلسه آموزشي برگزار مي شود كه در اين جلسات مديران و روحانيان به بيان احكام، مناسك، معارف حج و همچنين مسائل بهداشتي و پزشكي سفر مي پردازند و خوب است زائران در همه جلسات با همراه داشتن دفترچه يادداشت براي نوشتن مسائل كليدي حاضر شوند.

مدير حج و زيارت استان قم با اشاره به طرح مسائل متنوع در كلاس هاي آموزشي زائران اضافه كرد: مسائل مربوط به قبل از سفر، نكات مهم در مورد فرودگاه ها، زمان اقامت در هتل ها، حمل و نقل، تغذيه و تداركات نيز به صورت دقيق در اين جلسات به زائران منتقل مي شود كه همين مسأله اهميت اين كلاس ها را دو چندان مي كند.

وي در پايان با اشاره به محصولات فرهنگي كه به زائران داده مي شود تأكيد كرد كه زائران بايد در طول سفر همراه و همدل مدير و روحاني باشند و براي اطلاعات بيشتر به سايت هاي معتبر سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري مراجعه كنند.برچسب ها:حج تمتع - قم - همايش


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: