شنبه|26 اسفند 1396|28 جمادی الثانی 1439|17 March 2018
زمان انتشار: 1396/03/31 - 10:49 |

مدير كل اوقاف يزد مطرح كرد:

ضرورت بيان احكام شرعي وقف از سوي روحانيون

مدير كل اوقاف و امور خيريه استان يزد گفت: روحانيون احكام شرعي وقف را به عنوان يكي از مولفه هاي اقتصاد اسلامي در جامعه بيان كنند
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام و المسلمين «حسين زارع‌زاده» در جمع مديران مراكز فرهنگي قرآني امامزادگان شاخص و مبلغين طرح ضيافت الهي، گفت: امامزادگان بايد با فعاليت‌هاي فرهنگي مداوم به قطب‌هاي فرهنگي تبديل شود و در اين راستا بهره‌گيري از ظرفيت مبلغين اعزامي و بومي بسيار با اهميت است .

وي با اشاره به جايگاه ديني سنت حسنه وقف، افزود: يكي از فعاليت‌هاي امامزادگان بايد ترويج و تبليغ اين سنت حسنه در جامعه باشد و اعتماد عمومي را نسبت به اين نهاد مقدس كه يكي از آموزه هاي ديني است‌، افزايش دهد .

زارع زاده افزود: روحانيون و مبلغين احكام وقف را به عنوان يك حكم شرعي و مفهومي از مفاهيم اقتصاد اسلامي كه پشتوانه مالي بسياري از برنامه هاي فرهنگي و قرآني است، در جامعه رواج دهند .

مدير كل اوقاف و امور خيريه استان ضمن حمايت از تشكيل گروه‌هاي انديشه‌ورز در امامزادگان و بقاع متبركه جهت توليد راهكارهاي توسعه و ترويج فرهنگ وقف، گفت: وقف مشاركتي يا وقف مصحف شريف از جمله طرح‌هايي است كه امكان وقف را براي همه افراد در هر سطح و توان مالي ميسر كرده است .

منبع: ايسنا

برچسب ها:وقف - احكام


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: