دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/05 - 11:34 |

آيت الله عباس كعبي در گفت و گو با پايگاه حج:

عيدفطر جشن تحول معنوي است

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: عيد فطر عيد معنويت، تقوا و بندگي خداوند، عيد برادري ايماني و همبستگي امت اسلامي و تلاش براي تحقق حيات طيبه در زندگي است و بايد تلاش كرد تا تحول معنوي در زندگي شكل بگيرد.
آيت الله عباس كعبي، نماينده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبري در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، با اشاره به فلسفه اعياد اسلامي گفت: فلسفه عيد در اسلام پاداش بندگي و انجام وظيفه الهي است.

وي با ذكر اينكه اعياد اسلامي ديگري نيز وجود دارد، افزود: روز جمعه روز عيد است، زيرا بعد از يك هفته تلاش و كوشش براي زندگي، خداوند جمعه را به عنوان پاداش عيد بندگان قرار داده است، روز عيد فطر پاداش يك ماه عبادت و روزه داري و اطاعت از خداست، عيد اضحي بعد از انجام مناسك حج و قرباني كردن به بندگان ارزاني شده است، عيد مبعث عيد آغاز رسالت و عيد غدير عيد ولايت است.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزود: عيد اسلامي با جشن هاي ملي و ساير جشن ها متفاوت است؛ عيد اسلامي عيد موفقيت در بندگي خداست و لذا گفته اند كه روز عيد روز جايزه است؛ جايزه الهي به شكل رحمت و لطف الهي و هدايت الهي و مغفرت و قبول اعمال تجلي پيدا مي كند.

عضو مجلس خبرگان رهبري تأكيد كرد: روز عيد پاداش تقوا و نتيجه تقواست و براي كساني كه توانسته اند معنويت ماه مبارك رمضان را درك كنند، جشن است و عيد فطر جشن تحول معنوي است.

وي با اشاره به ديگر بركات عيد فطر گفت: عيد فطر جشن حيات طيبه و آغاز حيات طيبه است و عيد محمد و آل محمد است و اين روز را خداوند به عنوان روز كرامت، معنويتهاي روزافزون، مجد امت اسلامي قرار داده است و انشاء الله عيد فطر زمينه سازي براي ظهور حضرت مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) باشد.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در مورد نماز عيد فطر عنوان كرد: در عيد واجب است در دوران حكومت مهدوي، امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) نماز را اقامه كنند و عده اي از فقها معتقد هستند كه اگر ولي امر مسلمين در زمان غيبت نماز عيد فطر را اقامه كند، حضور واجب مي شود و مشروح فقها معتقد هستند مستحب است.

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به اهميت دعا در عيد فطر گفت: دعا در اين روز مستحب است و از بهترين دعاها اين است كه براي فرج امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) دعا كنيم.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پايان اين گفت و گو تأكيد كرد: عيد فطر عيد معنويت، تقوا و بندگي خداوند، عيد برادري ايماني و همبستگي امت اسلامي و تلاش براي تحقق حيات طيبه در زندگي است و بايد تلاش كرد تا تحول معنوي در زندگي شكل بگيرد.


برچسب ها:عيد فطر - كعبي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: