پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1396/04/10 - 17:35 |

سفر سرپرست حجاج ايراني به استان گيلان

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت امروز در سفر به رشت از انتشار اخبار كذب براي زير سوال بردن فريضه بي بديل حج انتقاد كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع ساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر كه به استان گيلان سفر كرده است با آيت الله زين‌العابدين قرباني نماينده ولي فقيه و امام جمعه رشت ديدار و گفتگو كرد.

در اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر چگونگي راه اندازي و انجام مقدمات سفر زائران ايراني در حج 96 و روند امور در حوزه هاي فرهنگي و اجرائي را بيان كرد و با اشاره به توافقنامه امضا شده با وزارت حج عربستان در خصوص حج امسال اظهار داشت: دراين توافقنامه كشور ميزبان حفظ حرمت ، عزت و امنيت زائران ايراني را پذيرفته است و جاي نگراني وجود ندارد.

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت با اشاره به اقدامات و پيگيري هاي صورت گرفته در خصوص دو حادثه مسجدالحرام و منا افزود : سعودي ها اعلام كرده اند كه ديه شهداي مسجد الحرام را پرداخت خواهند كرد و پرونده فاجعه منا نيز درحال پيگيري است و با توجه به ارسال مستندات جمهوري اسلامي ايران براي طرف سعودي اميدواريم آن هم به نتيجه برسد و بتوانيم با اخذ ديه شهداي منا بخشي از آلام بازماندگان را بكاهيم .

سرپرست حجاج ايراني ادامه داد : متاسفانه گاهي در فضاي مجازي اخبار به گونه اي منعكس مي شود كه واقعيت ندارد و شاهد تحريف وانتشار مطالب كذب هستيم كه اصل فريضه مهم و بي بديل حج را زير سوال برده وحساسيت هائي در جامعه بوجود مي آورد كه زيبنده پيروان مكتب اهل بيت عليهم السلام نيست .
بر پايه اين گزارش درادامه اين ديدار نماينده ولي فقيه و امام جمعه رشت بر اهميت حج و تعطيل ناپذيري اين فريضه مهم تاكيد و ابراز اميدواري كرد تا امسال ضيوف الرحمان با آرامي و امنيت و معرفت كامل، حج خود را انجام دهند و به سلامت به كشور بازگردند.

گفتني است حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني پيش از ظهر امروز براي سخنراني در جمع زائران گيلاني وارد فرودگاه سردارجنگل رشت شد.برچسب ها:حج - قاضي عسكر - گيلان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: