دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/04/14 - 15:04 |

سرپرست حجاج ايراني :

تعامل همه دستگاههاي دست اندركار اعزام حجاج ضروري است

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت تعامل همه دستگاههاي دست اندركار در حوزه حج را براي فراهم كردن زمينه آرامش هرچه بيشترحجاج ضروري خواند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي ناجا به همراه فرماندهان و مسئولان پليس فرودگاهها ، گذرنامه، مبارزه با موادمخدر و معاونت امور فرودگاهي فرودگاه امام خميني (قدس سره) با حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني ديدار و درباره اقدامات و برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي تسهيل خروج زائران حج تمتع 96 تبادل نظركردند.

دراين ديدار سرپرست حجاج ايراني با اشاره به اينكه تلاش هاي چند ساله پليس فرودگاهها ، گذرنامه ، نيروي انتظامي ، سپاه و گمرك موجب سربلندي نظام درايام حج واعزام زائران شده است، تعامل و هماهنگي هرچه بيشتر دست اندركاران سازمان حج ، بعثه واين بخش ها را درحج 96 ضروري خواند.

دراين ديدار سردار رضائيان فر رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي ناجا بر آمادگي نيروي انتظامي براي بررسي و پاسخ به درخواست هاي سازمان حج و زيارت و ارائه اطلاعات مورد نيازبراي تسهيل در صدور ويزاي الكترونيكي و خروج حجاج تاكيد كرد و گفت: نيروي انتظامي مصمم است تا با فراهم كردن شرايط لازم زمينه آرامش خاطر حجاج درهنگام عزيمت به سرزمين وحي را فراهم آورد.

درادامه اين ديدار برنامه ريزي ها و اقدامات انجام شده در سالن ويژه اعزام حجاج در فرودگاه امام خميني بررسي شد و مسئولان هر يك از بخش ها ديدگاه خود را بيان كردند.

سرپرست حجاج ايراني تصريح كرد: با توجه به شرايط كنوني مي توان با تعامل و فراهم كردن تمهيدات مناسب توسط همه دستگاههاي دست اندركاراعزام حجاج ، مواردي را كه ممكن است به اضطراب زائران بينجامد رفع نموده و زمينه آرامش هرچه بيشتر ضيوف الرحمان را فراهم كرد.

وي افزود: در سفرمعنوي حج ميزبان خداوند است و حجاج ميهمان باريتعالي هستند و انشاءالله امسال شرايط به گونه اي رقم خواهد خورد تا يكي از آرام ترين حج گذاري ها را شاهد باشيم.

درپايان، توضيح اين مسئله نيز ضروري است كه درخبرها به اشتباه منعكس گرديد بدرقه زائران ممنوع شد، اين خبر صحت ندارد.
آنچه در سخنان نماينده ولي فقيه مطرح شده اين است براي جلوگيري از تراكم جمعيت در فرودگاه امام خميني تهران و كند كردن روند خروج زائران فقط در استان تهران تصميم گرفته شده تا مراسم بدرقه در حسينيه ها و تكايا صورت گرفته، سپس حجاج عزيز بوسيله اتوبوس به فرودگاه منتقل شوند تا با راحتي وسهولت بيشتركارها انجام و براي اعزام آماده شوند.برچسب ها:ناجا - قاضي عسكر - حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: