سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/22 - 08:55 |

ياداشت وارده؛

حج امسال، نشانگر افتخار و غرور ايرانيان است

ابوالفضل خم پيچي
پايگاه اطلاع رساني حج: حج سال 1396 , بي ترديد از اهميت و حساسيت خاصي بر خوردار است . حضور انبوه حجاج ايراني در اماكن متبركه ومساجد شريفه پس از گذشت يك بازه زماني , نشان از اقتدار و جايگاه ملت ايران دارد .

امسال زائران و حجاج غير ايراني مشتاقانه ودلتنگانه حجاج ايراني را در اغوش مي گيرند و صحنه هاي مملو از احساس و محبت خويش رانسبت به ايرانيان را به تصوير خواهند كشيد. از سوي ديگر حج امسال به جهت پيامدهاي مسائل و چالشهاي سياسي غرب اسيا و تغييرات و تحولات منطقه اي و بين المللي از حساسيت خاصي برخورداراست و همين امر منجر بدان مي گردد كه حجاج ايراني , مديران كاروانها و روحانيون محترم كاروانها اهتمام خاصي در گفتار و رفتار خود بورزند و زمينه هاي بهانه تراشي و سو تفاهمات و برداشت هاي مغرضانه را خنثي سازند .

بي ترديد تاريخ حج نشان از هوش و ذكاوت سرشار ايرانيان در مكه و مدينه دارد . و مديريت حج ايرانيان زبانزد همه بعثه هاي كشورهاي اسلامي بوده است .اما مي طلبد در سال جاري رعايت مسائل و نكات احتياطي براي انجام عمليات حج در ميري ارام و روان بش از ديگر سنوات مورد توجه حجاج گرامي و عزيز قرار گيرد .

تبعيت از مقررات و دستورالعمل هاي صادره از سوي بعثه مقام معظم رهبري و مديران و روحانيون محترم كاروان ها در درجه اول بسيار حائز اهميت خواهد بود .

حضور به موقع در مساجد متبركه همچون مسجد النبي و مسجد الحرام براي اقامه نماز جماعت و پرهيز از هرگونه بي مبالاتي به نماز جماعت از ديگر نكات حائز اهميت است .

پرهيز از پرسه زدن هاي بيهوده در بازار مدينه و مكه براي خريد سوغات, نيز در سال جاري از اهميت خاص برخوردار است .

با توجه به فضاي رواني شكل گرفته در كشور براي حفظ ارز و سرمايه ملي و رونق بخشي به توليد و بازار داخلي , و تحقق اقتصاد مقاومتي مناسب است حجاج گرامي حتي المقدور نسبت به تهيه سوغات محدود و باصرفه اهتمام لازم را بعمل اورند .

بهرحال حج امسال , نشانگر افتخار و غرور ايرانيان است و زائران امسال سفيران فرهنگي ايران اسلامي در شرايط ملتهب منطقه اي هستند كه قطعا رسالتي سنگين بر دوش دارند . اين رسالت تركيبي است از برگزاري يك حج ارام و روان در سال جاري كه با تدبير , هرگونه توطئه اي را خنثي مي كند و هم پاسداشت حجاج مهاجري كه در حج گذشته به ديار باقي شتافتند .

برچسب ها:ياداشت - حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: