سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1396/04/21 - 12:13 |

سخنران بعثه رهبري:

ولايت اهل بيت شرط قبولي اعمال است

آيت الله توكل ولايت اهل بيت شرط قبولي اعمال و پذيرش توبه دانست و تأكيد كرد كه اگر فردي از امام زمان خود فاصله بگيرد و ولايت مدار نباشد گويا عملي انجام نداده است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم دعاي توسل، سخنراني و عزاداري زائران ايراني، شامگاه سه شنبه در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت قمر بني هاشم برگزار شد.

آيت الله سيد رحيم توكل استاد برجسته درس اخلاق حوزه علميه قم در اين مراسم با اشاره به اينكه خداوند نمي خواهد هيچيك از بندگان خود را در آتش دوزخ بياندازد، اظهار داشت: خدا به همين دليل است كه باب توبه را باز گذاشته تا هيچ فردي نا اميد نماند و هيچ فردي گنه كار از دنيا نرود.

وي افزود: زني از پيامبر اسلام سؤال كرد من يك مادرم و حاضر نمي شوم فرزندم را در آتش دنيوي بياندازم حال چطور خدايي كه از مادر به بندگانش مهربان تر است حاضر مي شود افراد گنه كار را در آتشي بياندازد كه بسيار از آتش دنيا سوزاننده تر است؟ پيامبر فرمود: خداوند نمي خواهد كه بنده اش را به جهنم ببرد و باب توبه را باز كرده است تا از او بگذرد.

آيت الله توكل با بيان اينكه درگاه خدا جايگاه كرامت و مهرباني است، ادامه داد: حتي ما بالاتر را مي گوييم در روايت ديگري داريم كه در صورتي كه بنده اي توبه كند خداوند نه تنها گناهانش را مي آمرزد بلكه خطاهاي او را به ثواب تبديل مي كند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود نورانيت دل را زائيده ايمان دانست و تأكيد كرد: هركه در دل نور بيشتري داشته باشد عندالله مقام بالاتري دارد ولي هركس در دلش ظلمت و گناه باشد و توبه نكند از جنبندگان هم پايين تر مي رود؛ در ارزش توبه همين بس كه خداوند بارها عبارت ان الله يحب التوابين را در قرآن به كار برده است.

سخنران بعثه رهبري اضافه كرد: البته توبه يك شرط صحت دارد كه آن پشيماني از گناه است و يك شرط قبولي كه در روايت ولايت اهل بيت شمرده شده است؛ هركس تمام عمر را سر به سجده بگذارد ولي امام زمان خود را نشناسد و ولايت مدار نباشد از او پذيرفته نمي شود، بنابراين براي توبه ابتدا بايد پشيمان شد و بعد از آن اهل بيت را براي بخشش گناهان واسطه كرد.برچسب ها:كربلا - بعثه رهبري - آيت الله توكل


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: