سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/21 - 12:26 |

اعزام ۶۴ كاروان از خراسان رضوي به حج

مسئول روابط عمومي سازمان حج و زيارت خراسان رضوي از اعزام اولين كاروان حج تمتع در روز ۱۵ مردادماه سال جاري خبر داد.
عباس خداشناس، مسئول روابط عمومي سازمان حج و زيارت خراسان رضوي در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) از خراسان رضوي بيان كرد: در سال جاري ۸۸۰۰ نفر در قالب ۶۴ كاروان از خراسان رضوي به زيارت بيت‌الله‌الحرام اعزام مي‌شوند.

وي اضافه كرد: از تعداد ۶۴ كاروان، ۳۴ كاروان از مشهد و ۳۰ كاروان از ساير شهرستان‌هاي استان هستند كه تعداد ۹ كاروان از ۶۴ كاروان اعزامي را هموطنان اهل‌تسنن تشكيل مي‌دهند.

مسئول روابط عمومي سازمان حج و زيارت استان با بيان اينكه اولين كاروان اعزامي ۱۵ مردادماه سال جاري اعزام خواهند شد، اظهار كرد: كاروان‌هاي مدينه قبل از ۱۵ تا ۲۲ مردادماه و كاروان‌هاي مدينه بعد از ۲۲ تا ۲۹ مردادماه به زيارت بيت عتيق مشرف خواهند شد.

خداشناس ادامه داد: كاروان‌ها در حج تمتع سال جاري شامل چهار ظرفيت ۸۵ نفره، ۱۱۵ نفره، ۱۳۵ نفره و ۱۶۰ نفره پيش‌بيني شده است.

مسئول روابط عمومي سازمان حج و زيارت استان اظهار كرد: كلاس‌هاي توجيهي و آموزشي براي زائران از ماه مبارك رمضان آغاز شده است.

وي افزود: تا قبل از اعزام، ۱۲ جلسه براي آموزش مناسك حج ويژه از سوي كاروان‌ها، ويژه زائران در نظر گرفته شده كه در زمان‌هاي متفاوت و بر اساس برنامه‌ريزي كاروان مربوطه برگزار مي‌شود.
خداشناس گفت: مقدمات اعزام زائران از سوي سازمان حج و زيارت ايران نيز به نحو احسن فراهم شده است.

برچسب ها:حج 96 - خراسان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: