دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1396/04/21 - 15:52 |

سرپرست حجاج ايراني تاكيد كرد:

تصميم گيري جمعي و حركت دقيق سرلوحه فعاليتهاي حج96 خواهد بود

نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت درجمع مديران ستادي و استاني سازمان حج و زيارت ، عمليات حج امسال را ويژه توصيف و تاكيد كرد: بايد منسجم، علمي ، دقيق و منطقي عمل كنيم و مسير پيش رو را با صبر وحوصله و يقين واعتماد به يكديگر طي كنيم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكرنماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني كه درمراسم افتتاحيه نشست كاربردي مديران ستادي و استاني سازمان حج وزيارت سخن مي گفت درادامه اعتماد داشتن به مسير و برنامه ريزي انجام شده و برخورداري از توانايي لازم براي انجام مسئوليت هاي محوله را ضروري خواند و اظهار داشت : دست اندركاران حج امسال تصميم گيري جمعي و حركت دقيق دراين مسير را بايد سرلوحه فعاليت هاي خود قرار دهند.

وي با اشاره به اينكه بدليل قطع روابط سياسي ايران و عربستان ويزاي حجاج ايراني الكترونيكي صادر خواهد شد، تصريح كرد: با توجه به شرايط ويژه امسال بايد جدي ، منسجم و يكپارچه ترعمل كنيم.
وي تاكيد كرد: انسجام دست اندركاران حوزه حج بايد روزبروز بيشترشود و تلاش كنند از پراكندگي و دوباره كاري پرهيزگردد.

وي با توجه به اعتمادي كه زائران عزيز به مجموعه حج و زيارت دارند ؛ اظهار داشت : مهمترين وظيفه ما برقراري آرامش درجامعه و ميان زائران است و اين آرامش در سايه درست عمل كردن تحقق خواهد يافت .

وي خطاب به حاضران گفت: صبور و حليم و با سليقه واحد وهماهنگ عمل كنيد.

نماينده ولي فقيه انتخاب عوامل اجرايي و روحانيون ومعينه هاي كاروان ها در چارچوب مقررات تعريف شده را ضروري خواند و لزوم هماهنگي و توجه به مواردي را كه در اعزام زائران موثر است يادآور شد و گفت: ضمن هماهنگي با نيروي انتظامي ، درتمامي استانها به نحوي عمل شود كه انجام بازرسي ها و كنترل هاي لازم تاخيري در پروازها ايجاد نكند.

وي با اشاره به اينكه معاينات پزشكي و برنامه هاي آموزشي زائران درحال انجام است ، تصريح كرد: جلسات متمركز آموزشي جدي گرفته شود و در اين جلسات اطلاعات مورد نياز به حجاج منتقل و تلاش گردد كه زائران با آرامش خاطر عازم سرزمين وحي شوند.

نماينده ولي فقيه درادامه از توزيع بسته هاي فرهنگي در ميان زائران خبر داد و از حاضران خواست كه در بيان مطالب و اطلاعات مورد نياز حجاج هماهنگ عمل نمايند و از ظرفيت هاي استاني براي اطلاع رساني و آرامش بخشي به مردم و زائران استفاده و درچارچوب سياست هاي تعريف شده دقيق و منسجم حركت كنند.

وي برلزوم پاسخگويي به شبهات و اطلاعات غلط در فضاي مجازي تاكيد كرد و گفت: بايد در همه حوزه ها هوشيارعمل نموده و به دروغ هايي كه منتشر مي شود به موقع و صريح پاسخ داده شود.
وي با اشاره به اينكه با وجود چالش ها و مشكلات ، مقدمات اعزام زائران فراهم شده است ، تصريح كرد: قدم ها رامحكم برداريد و از فرصت ها به خوبي استفاده كنيد و ان شاءالله با عنايت خداوند حج آرام و مطلوبي خواهيم داشت.

گفتني است، نشست كاربردي مديران ستادي و استاني سازمان حج وزيارت در آستانه آغاز عمليات اعزام زائران ايراني بمنظور انجام هماهنگي هاي لازم پيرامون حج تمتع 96 برگزار شد و در آن رئيس سازمان حج و زيارت و ديگر مسئولان بعثه رهبري و سازمان حج ديدگاهها و نظرات و برنامه هاي حوزه مسئوليت خود را تشريح كردند.
برچسب ها:قاضي عسكر - حج - مديران ستادي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: