پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/04/22 - 18:57 |

مسؤول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در كشور عراق:

آشنايي روحانيون ها با فناوري هاي جديد رايانه اي يك ضرورت است

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني با اشاره به رواياتي در مورد اهميت و خاص بودن زيارت سالار شهيدان تأكيد كرد كه ارزش و اهميت زيارت امام حسين غيرقابل توصيف است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، همايش روحانيون ومداحان عتبات عاليات پيش از ظهر امروز در محل بعثه رهبري در كربلاي معلا برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در اين ديدار ضمن بيان ارزش و اهميت زيارت سالار شهيدان به ذكر احاديثي در اين زمينه پرداخت و اظهار داشت: درروايتي زيارت امام حسين(ع) معادل يك مليون حج با امام عصر(ع) ويك مليون عمره با پيامبر (ص) است ودر حديث ديگر آمده است كه هيج كسي نيست در قيامت مگر اينكه وقتي بر خورد كريمانه خداوند با زائرين امام حسين(ع) را مي بيند آرزوي زائر آن حضرت بودن را مي نمايد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به بيان احكام مبتلا به براي زائران پرداخت و با اشاره به لزوم آشنايي بيشتر روحانيون و مداحان كاروان ها با فناوري هاي روز اذعان داشت: امروز فضاهاي مجازي و فناوري هاي رايانه اي در زندگي مردم جاي باز كرده كه اتفاقا قابل استفاده است.

مسؤول بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق ادامه داد: فناوري هاي نرم افزاري براي روحانيون يك ضرورت است نه يك فضيلت؛ بنابراين بايد هرچه مي توانيد بيشتر با فناوري هاي جديد آشنا شويد.

در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام محمدحسين عسكري سرپرست دفتر نمايندگي بعثه رهبري در كربلا با اشاره به لزوم حضور روحانيون و مداحان در جلسات معرفتي بعثه رهبري اظهار كرد: بايد روحانيون و مداحان علاوه بر اينكه كاروان خود را براي شركت در برنامه هاي بعثه دعوت مي كنند خود نيز حضور پررنگي داشته باشند.

وي حضور روحانيت در كنار زائران را مسأله اي مهم و اساسي ارزيابي و خاطرنشان كرد: خوب است پيش از سفر با اعضاي كاروان جلساتي برگزار شود و درطول سفر نيز با روي خوش اعضاي كاروان خود را نسبت به انجام اعمال عبادي و ترك لغويات توصيه كنيد.

همچنين حجت الاسلام لقمانيان مسؤول ارزيابي بعثه مقام معظم رهبري نيز با اشاره به ملاك هاي ارزشيابي روحانيون و مداحان عنوان كرد كه بيان احكام و آداب زيارت، همراهي با زائر، مردم داري و حسن معاشرت، رعايت شؤون روحانيت و حضور در جلسات بعثه از بيشترين امتياز براي ارزشيابي مداحان برخوردار است.

يادآور مي شود، در ادامه اين همايش روحانيون و مداحان كاروان هاي عتبات عاليات سؤالات و نكات خود را با مسؤول بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق درميان گذاشتند و وي نيز براي پيگيري درخواست ها قول مساعد داد.

گفتني است، در جلسه روحانيون و مداحان كه به همت بعثه مقام معظم رهبري برگزار مي شود، جزوه اي با عنوان اماكن زيارتي غير مستند در عراق به حاضران ارائه مي شود كه در آن ضمن معرفي مكان هاي غير مستند، روحانيون و مداحان كاروان هاي زيارتي عتبات عاليات با دلايل غير مستند بودن اين مكان ها آشنا مي شوند.برچسب ها:كربلا - حجت الاسلام نجفي روحاني - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: