جمعه|07 ارديبهشت 1397|10 شعبان 1439|27 April 2018
زمان انتشار: 1396/04/25 - 07:42 |

معاينه كامل زائران قبل از اعزام به حج

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت گفت: هيچ زائري از كشور يمن به حج تمتع ۹۶ اعزام نمي‌شود و هيچ نگراني‌اي نسبت به انتقال وبا از طريق زائران يمني وجود ندارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مسعود مرعشي گفت: يمن در حج تمتع امسال شركت نمي‌كند و هيچ نگراني‌اي نسبت به شيوع بيماري وبا در بين زائران وجود نخواهد داشت.

وي افزود: قبل از اعزام زائران معاينات حجاج توسط تيم پزشكي اموزش‌ديده انجام شده و آزمايشات لازم صورت مي‌گيرد؛ و براي جلوگيري از هرگونه بيماري در كاروان‌ها بيماري تمامي زائران به‌طور دقيق توسط پزشكان بررسي خواهد شد.

رئيس مركز پزشكي حج و زيارت خاطرنشان كرد: سلامت زائران ايراني در هنگام ورود و خروج از كشور بررسي مي‌شود همچنين براي پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي واگيردار در ايام حج كلاس‌هاي آموزشي لازم براي زائران برگزار خواهد شد.

وي عنوان كرد: تزريق واكسن در سازمان هلال احمر انجام شده و معاينه كامل زائران قبل از اعزام توسط پزشكان متخصص و آموزش‌ديده سازمان حج و زيارت صورت مي‌گيرد.

مرعشي يادآورشد: نسبت به سال گذشته دماي هوا در عربستان افزايش يافته است و اين امر ميزان زيادي از زائران را دچار گرمازدگي خواهد كرد بنابراين برنامه‌ريزي‌ها و آموزش‌هاي لازم براي كنترل اين امر انجام شده است و تمهيدات لازم جهت جلوگيري از بيماري‌هاي تنفسي شايع در ايام حج صورت گرفته است.

وي گفت: بر طبق دستورالعمل‌هاي ارائه شده به پزشك كاروان‌ها حمل دارو‌هاي ضروري مانند دارو‌هاي قلبي، قند، فشار خون و. در ايام حج آزاد و حمل دارو‌هاي آرامبخش، خواب‌آور، مخدر و روانگردان ممنوع است؛ بنابراين نيروي انتظامي وظيفه بازرسي وسايل زائران و فرودگاه‌هاي كشور را بر عهده دارد و در صورت رؤيت هركدام از دارو‌هاي ممنوعه با زائر خاطي برخورد خواهد شد.

منبع: ميزان

برچسب ها:حج 96 - سلامت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: