شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/25 - 17:13 |

با تأكيد بر لزوم انتقال معارف حسيني به زائران؛

جلسه روحانيون و مداحان عتبات عاليات برگزار شد

جلسه روحانيون و مداحان عتبات عاليات با سخنراني مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، نشست روحانيون ومداحان عتبات عاليات پيش از ظهر امروز در محل بعثه مقام معظم رهبري در هتل جواهر كربلاي معلا برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا در اين جلسه زيارت امام حسين(ع) را بزرگترين توفيق براي انسان دانست و با اشاره به حديثي از امام جواد(ع) به ذكر مراحل تكامل روحي انسان پرداخت.

وي افزود: زيارت امام حسين(ع) آرزوي فرشتگان آسمان است و روحانيون و مداحان كاروان ها وظيفه دارند مردم را با معارف امام حسين(ع) بيشتر آشنا كنند.

در ابتداي اين جلسه نيز حجت الاسلام والمسلمين بهجتي مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا نيز ايام زيارت عتبات عاليات را بهترين فرصت براي انتقال سخنان اهل بيت(ع) به مردم دانست و بر اهميت زيارت سيد الشهدا(ع) تأكيد كرد.

همچنين حجت الاسلام لقمانيان مسؤول ارزيابي بعثه مقام معظم رهبري نيز با اشاره به ملاك هاي ارزشيابي روحانيون و مداحان عنوان كرد كه بيان احكام و آداب زيارت، همراهي با زائر، مردم داري و حسن معاشرت، رعايت شؤون روحانيت و حضور در جلسات بعثه از بيشترين امتياز براي ارزشيابي مداحان برخوردار است.

يادآور مي شود، در اين همايش چند نفر از روحانيون و مداحان كاروان هاي عتبات عاليات سؤولات و نكات خود را با مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق درميان گذاشتند و وي براي پيگيري درخواست ها قول مساعد داد.

گفتني است، در جلسه روحانيون و مداحان كه به همت بعثه مقام معظم رهبري روزهاي يك شنبه، سه شنبه و پنجشنبه در محل بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا برگزار مي شود و روحانيون و مداحان با آخرين وضعيت عتبات عاليات، مسائل فرهنگي عتبات و موضوعاتي از اين قبيل آشنا مي شوند.
برچسب ها:كربلا - بعثه رهبري - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: