شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/25 - 19:25 |

سركنسول ايران در كربلاي معلا در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني حج خبرداد؛

پيش بيني حضور بيش از 35 هزار زائر ايراني در كربلا در روز عرفه

حسينيان با اشاره به اينكه پيش بيني مي شود بيش از 35 هزار زائر ايراني در روز عرفه در كربلاي معلا حضور داشته باشند، گفت: همانند سال گذشته با عتبات مقدسه هماهنگ شده تا بيشترين امكان و فضا براي برگزاري دعاي عرفه در اختيار زوار ايراني قرار گيرد.
مير مسعود حسينيان سركنسول جمهوري اسلامي ايران در شهر كربلاي معلا در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا با اشاره به نزديك شدن به ايام عرفه به بيان روايت معروف در مورد اهميت زيارت امام حسين(ع) در اين روز پرداخت و اظهار داشت: همه مي دانيم خداوند در روز عرفه ابتدا به زائران امام حسين(ع) و بعد از آن به زائران خودش در صحراي عرفات توجه مي كند.

وي افزود: درك اصل روز عرفه مسأله اي بسيار مهم است ولي كسي كه توفيق حضور در شهر مقدس كربلاي معلا را پيدا كند توفيق دو چنداني پيدا كرده است، همچنانكه امام صادق(عليه السلام) فرمود: اگر شخصى گناهكار نتواند در شب‌هاى با بركت ماه رمضان بويژه شب‌هاى قدر، خود را معرض نسيم رحمت الهى قرار دهد و آمرزيده شود، او تا سال آينده بخشوده نمى‌شود مگر اينكه عرفه را درك كند و از امتيازات آن روز بهره‌ گيرد.

آقاي حسينيان در بخش ديگري از اين گفت‌وگو به شرايط شهر كربلاي معلا و وضعيت زائران براي ايام عرفه اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: مردم كشور ما اعتقاد خاصي به اين روز و حضور در كربلا دارند و طبق آمار احتمالي حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر از ايرانيان در روز عرفه در كربلا حضور خواهند داشت.

وي ادامه داد: دليل اين مطلب آن است كه شركت شمسا اعلام نموده حدود ۱۷ هزار زاير در عرفه خواهد داشت كه با حداقل همين تعداد زايري كه در عراق هستند، حدود ۳۵ تا۴۰ هزار ايراني در روز عرفه جهت زيارت حرم مطهر سيدالشهدا(ع) در كربلا مشرف خواهند بود.

سركنسول جمهوري اسلامي ايران در شهر كربلاي معلا به چگونگي ساماندهي زائران ايراني در روز عرفه براي قرائت دعاي عرفه اشاره كرد و يادآور شد: همانند سال گذشته با عتبات مقدسه هماهنگ شده تا بيشترين امكان و فضا براي برگزاري دعاي عرفه در اختيار زوار ايراني قرار گيرد.

وي افزود: عتبات مقدسه هرسال همكاري خوبي با بعثه رهبري و كنسول گري داشته اند و به همين جهت اميدواريم امسال نيز مراسم دعاي عرفه همراه با شور و با جمعيت خوب زائران ايراني برگزار شود.برچسب ها:كربلا - عرفه - حسينيان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: