دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/26 - 10:32 |

سخنران بعثه رهبري:

گناه و معصيت باعث چرك و عفونت روح انسان مي‌شود

حجت الاسلام والمسلمين ماندگاري گناه و معصيت را باعث جدا شدن انسان از خيمه امام زمان(عج) دانست و گفت: خطا و معصيت باعث چرك و عفونت روح انسان مي شود كه يكي از راه هاي درمان آن توجه به آيات قيامت است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين ماندگاري در مراسم سخنراني و عزاداري زائران ايراني كه شامگاه يكشنبه در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد، كربلا را دانشگاه خدايي شدن دانست و اظهار داشت: شهداي كربلا فارغ التحصيلان اين دانشگاه بود و حضرت قمر بني هاشم(ع) نيز بعد از سيدالشهدا(ع) بالاترين مدال را در اين دانشگاه دريافت كرد.

سخنران بعثه رهبري افزود: براي كربلايي شدن بايد چهار گذشت در زندگي داشته باشيم كه دو مورد از آن را در اين جلسه و دو مورد ديگر را در حرم امام حسين(ع) بيان خواهيم كرد؛ نخست گذشت از گناه است به اين معنا كه بدانيم گناه و معصيت ما را از خيمه امام زمان(عج) دور مي كند.

وي با اشاره به اينكه بيش از يك سوم آيات قرآن در مورد قيامت است، ابراز داشت: خداوند اين آيات را بيان مي كند چراكه حب دنيا بدن انسان را پر از چرك مي كند و عفونت روح را به همراه دارد و اين آيات و روايات از اين قبيل باعث مي شود كه انسان كمي تكان بخورد.

حجت الاسلام والمسلمين ماندگاري ادامه داد: شما ببينيد ابن ملجم مرادي و شمر هر دو از ياران و محبان اميرمؤمنان بودند ولي گناه و شهوت آنها را از ركاب امام زمان(عج) خود جدا كرد و تا جايي رسيدند كه قاتل امام خود شدند.

وي گذشت از مردم را مسير دوم رسيدن به خيمه كربلايي ها دانست و تأكيد كرد: بايد نخست در زندگي ما حرف مردم، خانواده، همسر و فرزند و دوست و آشنا كمرنگ شود و به جاي رضايت آنها به دنبال رضايت خداوند باشيم و ثانيا اگر كسي ظلمي در حق ما كرده است از او بگذريم تا خدا نيز از ما بگذرد و امام زماني شويم.

يادآور مي شود در ادامه اين مراسم كه همراه با حضور تعدادي از جانبازان سرافراز دفاع مقدس بود، آقاي محمد بهتويي مداح بعثه مقام معظم رهبري به مرثيه سرايي و نوحه خواني پرداخت.برچسب ها:كربلا - عتبات - گناه - سرداب علقمي - حجت الاسلام ماندگاري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: