شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/26 - 11:07 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در آذربايجان شرقي:

همايش منطقه‌اي روحانيون كاروان‌هاي حج در تبريز برگزار شد

همايش منطقه اي روحانيون كاروان هاي حج تمتع امسال استان آذربايجان شرقي، در سالن اجتماعات حج و زيارت استان برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، همايش منطقه اي روحانيون كاروان هاي حج تمتع سال ۱۳۹۶ استان آذربايجان شرقي با حضور روحانيون ساكن منطقه در سالن اجتماعات حج و زيارت استان برگزار شد.

حجت الاسلام پور محمدي، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در استان آذربايجان شرقي در اين همايش با تاكيد بر لزوم ارتقاي سطح معلومات فقهي و عمومي روحانيان كاروان‌ ها گفت: يكي از مهم‌ ترين مشكلات روحانيان كاروان‌ هايعتبات عاليات، عمره و حج اين است كه با مخاطباني متفاوت در سنين متنوع رو‌به‌ رو هستند كه اين امر كار يك مبلغ ديني را سخت ‌تر مي كند.

وي با اشاره به اينكه مسير روحانيت همان مسير انبياي الهي است، افزود: با اين اوصاف بايد نقش روحانيان نيز پيامبرگونه باشد، از اين رو بايستي عاقلانه، منطقي و همراه با اخلاق و ادب كريمانه با مخاطبان برخورد كرد و آنان را به اداي وظايف ديني دعوت كرد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در استان آذربايجان شرقي همچنين ضمن انتقاد از شبكه هاي مجازي كه واجب الهي را نادانسته مورد هجمه قرار مي دهند، گفت: حج جايگاه عظيمي در دين اسلام دارد كه مهماني بزرگ خانه خدا محسوب مي شود و ارزش و قرب ويژه اي در نزد پروردگار متعال دارد.

وي در ادامه تاكيد كرد: دوست داشتن اهل بيت(ع) بيست نتيجه به بار مى آورد كه ده نتيجه آن در دنيا و ده نتيجه آن در آخرت است.

حجت الاسلام پورمحمدي با تشريح نتايج دنيوي و اخروي حج عنوان كرد: زهد، شوق به كار و عمل، پارسايى در دين، رغبت به عبادت، توبه پيش از مرگ، نشاط در شب زنده دارى، چشم بركندن از آنچه مردم دارند، حفظ اوامر و نواهى خداوند، دشمن داشتن دنيا و سخاوت و بخشندگى از نتايج دنيوي فريضه حج است.

در ادامه اين همايش حجت الاسلام پروانه مدير جذب و گزينش بعثه مقام معظم رهبري در مورد جايگاه روحانيون و مسئوليت و كارهاي فرهنگي در كاروان توضيحاتي ارائه كرد.

حجت الاسلام حاجي ابراهيمي مدير محصولات فرهنگي نيز در مورد فعاليت هاي فرهنگي در كاروان ها و ارائه كتاب هاي فرهنگي جهت ارتقاء سطح علمي و آموزشي زائرين سخنراني كرد.

برچسب ها:حج 96 - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: