دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/26 - 11:04 |

سخنران بعثه رهبري مطرح كرد؛

براي همراهي امام زمان(عج) بايد از جان و مال بگذريم

حجت الاسلام والمسلمين ماندگاري با اشاره به اينكه گاهي اوقات وابستگي به مال دنيا حجاب رسيدن انسان به امام زمان(عج) مي شود، گفت: بايد مراقب باشيم گاهي به خاطر پول و ماشين و موقعيت، دين خود را از دست ندهيم.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم زيارت عاشورا، سخنراني و عزاداري زائران ايراني از سوي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق، صبح امروز در حرم مطهر امام حسين(ع) برگزار شد.

در اين مراسم كه ده ها نفر از زائران ايراني حضور داشتند، حجت الاسلام والمسلمين ماندگاري به ايراد سخنراني پرداخت و در ادامه جلسه شب گذشته سرداب علقمي مبني بر چهار گذشتي كه انسان را كربلايي مي كند، به ضرورت گذشت از مال و دنيا اشاره كرد و اظهار داشت: نمي گوييم انسان بايد گوشه گيري كند و اموال خود را بيرون بريزد بلكه مي گوييم وابسته نباشد.

سخنران بعثه رهبري افزود: انسان بايد زندگي خود را، مال و اموال، همسر و فرزند را دوست داشته باشد و به دنبال درآمد و روزي حلال هم باشد ولي مراقبت كند كه اينها حجاب رسيدن او به امام زمان(عج) نشود.

وي با اشاره به اينكه گاهي اوقات خيلي زود، دير مي شود، عنوان داشت: قضيه طرماح در ماجراي كربلا بسيار قابل توجه است؛ او فردي بود كه قول همراهي به امام حسين(ع) را داد ولي وقتي در راه كربلا تجارتي كرد و پولي به دست آورد از حضرت خواست تا به كوفه برود و اموالش را در جاي مناسب بگذارد و برگردد، اما وقتي برگشت سر امام حسين(ع) را بر روي نيزه ديد.

وي در پايان خاطرنشان ساخت: بايد مراقب باشيم به خاطر پول و ماشين و موقعيت، دين را از دست ندهيم؛ گذشت بعدي براي رسيدن به خيمه امام زمان(عج) گذشت از جان است، دقيقا همان كاري كه امام حسين(ع) كرد و براي رضايت خدا از جان عزيز خود گذشت، ما نيز بايد بدانيم «هركه از جان بگذرد جانش دهند».

در ادامه اين مراسم روضه خواني و سينه زني با مداحي آقاي محمد بهتويي در حرم مطهر برگزار شد.

در اين مراسم علاوه بر زائران ايراني و غير ايراني جمعي از مسؤولان بعثه رهبري از جمله حجت الاسلام والمسلمين بهجتي نماينده بعثه رهبري در شهر كربلا حضور داشتند.

گفتني است، مراسم سخنراني و روضه خواني از سوي بعثه مقام معظم رهبري همه روزه بعد از نماز صبح در حرم مطهر امام حسين(ع) و هرشب بعد از نماز مغرب و عشاء در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت اباالفضل(ع) برگزار مي شود.

برچسب ها:كربلا - سخنران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: