سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1396/04/26 - 17:44 |

روايتگري واقعه عاشورا در خيمه گاه حسيني برگزار شد

مراسم روايتگري مصور عاشورا با اجراي حجت الاسلام سلطاني از راويان بعثه مقام معظم رهبري در خيمه گاه حسيني برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، مراسم روايتگري مصور واقعه عاشورا پيش از ظهر امروز مطابق هر روز از سوي بعثه مقام معظم رهبري در محل خيمه گاه اباعبدالله برگزار شد.

در اين مراسم كه زائران ايراني از شهرهاي مختلف حضور داشتند، حجت الاسلام محمدحسين سلطاني راوي و كارشناس مسؤول واحد فرهنگي بعثه رهبري به اجراي برنامه پرداخت.

يادآور مي شود، راوي در اين برنامه حركت امام حسين(ع) از مدينه به سمت مكه و از مكه به سمت سرزمين كربلا را به صورت پاورپوينت و با شيوه اي نو مطرح مي كند و در اين بين به بيان اهداف قيام امام حسين(ع)، سيره و منش اصحاب ياران امام حسين(ع) و مسائل روز جامعه مي پردازد.

اصل روايتگري ايده و الهام گرفته از حضرت زينب(س) است كه ايشان راوي واقعه كربلا بودند و در هر جا و زماني كه فرصت پيدا مي كردند، واقعه كربلا را تشريح مي كردند.

روايتگري در طول واقعه كربلا بروز و ظهور داشته است و امروز نيز به دليل آنكه شايد روحانيون و مداحان كاروان هاي اعزامي به جهت كمبود زمان نتوانند نكات مهم پيرامون واقعه كربلا را مطرح كنند و يا زمينه و امكانات لازم را نداشته باشند، تصميم بعثه مقام معظم رهبري بر آن شد تا بصورت يكپارچه برنامه اي عمومي را ويژه كاروان هاي ايراني در خيمه گاه حسيني برپا كند و دو روايتگري را نيز ويژه كاروان هاي دانشجويي اجرا كند.

گفتني است، در پايان اين مراسم نيز يكي از مداحان بعثه مقام معظم رهبري به نوحه سرايي و مداحي مي پردازد.برچسب ها:كربلا - روايتگري - خيمه گاه - حجت الاسلام سلطاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: