جمعه|07 ارديبهشت 1397|10 شعبان 1439|27 April 2018
زمان انتشار: 1396/04/26 - 18:58 |

مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق:

حج عرصه معرفت و شعور ومبارزه با شيطان است

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني كسب معرفت، شعور، روحيه ايثارگري و مبارزه با شيطان درون و برون را از عمده ترين معارف حج برشمرد و تأكيد كرد كه حج در حقيقت نماد اتحاد و انسجام جهان اسلام است.
حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در گفتگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج در كربلاي معلا، با اشاره به معناي توفيق اظهار داشت: خداوند وقتي به بنده اي عنايت مي كند زمينه انجام كارهاي خير را آماده مي سازد و فلش هدايت را به او نشان مي دهد.

مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق افزود: در ادعيه فراوان از خداوند آرزوي توفيق طاعت و انجام مناسك حج وارد شده است.

وي به سرگذشت برخي از افراد تاريخ ساز از جمله امام خميني(ره) اشاره كرد و يادآور شد: خداوند به امام توفيق داد كه با همتي قوي و انگيزه اي وافر، نظام جمهوري اسلامي را معماري، درخت آن را غرس و ريشه آن را با انديشه ناب خود آبياري نمايد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني انجام مناسك حج را يكي از توفيقات بزرگ الهي برشمرد و عنوان كرد: هر اندازه انسان به اسرار و معارف حج بيشتر توجه نمايد يقينا توفيق بيشتري نصيبش شده است، نكته مهم ديگر آن است كه اگرچه مناسك حج مخصوص زائران بيت الله الحرام است ولي معارف آن بسيار انسان ساز و جهان شمول و براي هميشه تاريخ است.

وي معرفت، كسب شعور، روحيه ايثارگري و مبارزه با شيطان درون و برون را از عمده ترين معارف حج برشمرد و تأكيد كرد: هريك از اعمال حج اعم از واجب و مستحب، ركن و غير ركن داراي حكمت و معارفي است كه در تحول فردي و اجتماعي در عرصه هاي فرهنگي، سياسي، اخلاقي و تربيتي بسياراثر گذار است.

مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق خاطرنشان ساخت: حج در حقيقت نماد اتحاد و انسجام جهان اسلام و تداعي بخش بت شكني هاي ابراهيم خليل و احياء انديشه هاي وحياني پيامبر گرامي اسلام(ص) است.برچسب ها:نجفي روحاني - حج - بعثه رهبري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: