پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/28 - 15:04 |

همايش كارگزاران اهل سنت حج تمتع استانهاي خراسان برگزار شد

نشست روحانيون ، مديران ، معاونين ، معين و معينه هاي كاروانهاي اهل سنت حج تمتع سال جاري در استانهاي خراسان شمالي ، جنوبي و رضوي به همت دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري درمشهد ، برگزارشد.
به گزارش خبرنگارپايگاه اطلاع رساني حج ازمشهد، دراين نشست شيوه هاي ارائه خدمات فرهنگي و آشنايي كامل با مناسك حج وبرگزاري حج آسان توسط سخنرانان ارائه شد.

درادامه حجت الاسلام والمسلمين زماني، حج را در وحدت امت اسلامي بسيار مهم دانست و به تشريح اين موضوع به صورت كامل پرداخت.

وي دربخشي از سخنان خود گفت : يكي از فلسفه هاي حج تقويت وحدت بين امت اسلامي است . تجلي اين وحدت شامل عبادت در زمان واحد، مكان واحد، تقويم واحد، لباس واحد، شعار واحد ، نمازجماعت و جمعه، محور مشترك طواف، تساوي طبقات مختلف مردم در برابر خدا و حضور در راهپيمايي مشترك حج است.

حجت الاسلام زماني به آثار و بركات حج در زندگي مسلمانان اشاره كرد و يادآورشد، قرباني كردن حاجي ، نشان ازقرباني كردن نفس در برابرخواسته هاي انساني است ، رمي جمرات به معناي مبارزه دائمي با شيطان و در راس آن شيطان بزرگ ، امريكاست .

وي برخي از آثار و بركات انقلاب اسلامي در آزادي مذاهب اسلامي در ايران را برشمرد و تاكيدكرد: اقداماتي كه در ايران براي اهل سنت انجام شده وحضور و دوشادوش بودن شيعه و سني در امور مذهبي كنار هم نشان از توجه به وحدت در ايران اسلامي دارد.برچسب ها:مشهد - حج تمتع - آموزش حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: