چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/31 - 08:47 |

همايش سراسري حجاج يزد برگزار شد/ نوجوان 12 ساله، كم سن ترين زائر استان

همايش سراسري آموزشي و توجيهي حجاج روز جمعه با هدف آشنايي حاجيان با مناسك حج در محل ورزشگاه شهيد حاج مهدي شاهديه برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايرنا، در اين همايش علاوه بر يادآوري نكات آموزشي و توجيهي، همه زائران سرزمين وحي از كاروانهاي مختلف استان يزد، مناسك حج را به طور نمادين و به صورت تفكيك شده به جا آوردند.

آيت الله محمدرضا ناصري نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد در اين همايش با تاكيد بر اهميت موضوع حج در دين مبين اسلام، به زائران توصيه كرد از معنويت اين سفر به بهترين نحو بهره ببرند.

مدير حج و زيارت يزد نيز گفت: كم سن ترين زائر امسال 12 ساله و از كاروان شهرستان ابركوه و مسن ترين زاير 86 ساله و از كاروان شهرستان يزد عازم سرزمين وحي مي شود.

علي اصغر شريفي از افزايش 35 درصدي متقاضيان حج در اين استان خبر داد و افزود: 2 هزار و 270 زائر يزدي اواخر مرداد ماه براي انجام مناسك حج تمتع در قالب 16 كاروان مدينه قبل به سرزمين وحي اعزام مي‌ شوند.

وي ادامه داد: از مجموع اين كاروانها 10 كاروان از يزد و 2 كاروان از اردكان، 2 كاروان از ميبد، يك كاروان از ابركوه و يك كاروان از بافق از طريق فرودگاه بين المللي شهيد صدوقي براي انجام مناسك حج به مكه مكرمه و مدينه منوره اعزام مي ‌شوند.

اين مسئول با يادآوري نكات ويژه ‌اي كه زائران بايد در هنگام حج رعايت كنند، گفت: زائران بيشتر مراقب مسائل معنوي سفر باشند و از لحظه لحظه سفر بهره‌ مند شوند و در سر زمين وحي توشه‌ برداري كنند.

شريفي زارچي با بيان اينكه زائران خانه خدا در سالهاي متمادي در برگزاري مناسك حج قوانين كشور عربستان رعايت كردند، افزود: بايد همچنان به مسائل و قوانين كشور ميزبان توجه داشته باشند و از همه لحظات اين سفر نيز به خوبي بهره گيرند.

وي خاطر نشان كرد: تاكنون بيش از 80 كلاس آموزشي توسط مديران و روحانيان كاروانها براي حجاج استان يزد برگزار شده و تا زمان اعزام زائران به سر زمين وحي كلاس ‌هاي آموزشي ادامه خواهد داشت.
مدير حج و زيارت يزد يادآور شد: اعتبار گذرنامه زائران سرزمين وحي بايد تا پنجم اسفند ماه امسال اعتبار داشته باشد و در غير اين ‌صورت افراد بايد نسبت به تمديد اعتبار گذرنامه اقدام كنند.

سيدابوالفضل موسوي نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي نيز با حضور در اين همايش، از نمايشگاه و فروشگاه سوغات بازديد كرد.

طبق توافق به عمل آمده ميان سازمان حج و زيارت جمهوري اسلامي ايران و كشور عربستان، امسال حدود 86 هزار زائر ايراني به تدريج از هشتم مرداد عازم حج تمتع مي شوند.


برچسب ها:حج - يزد - آموزش


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: