شنبه|26 اسفند 1396|28 جمادی الثانی 1439|17 March 2018
زمان انتشار: 1396/05/02 - 06:53 |

همايش توجيهي زائران حج تمتع خراسان شمالي برگزارشد

حجت الاسلام والمسلمين يعقوبي نماينده ولي فقيه در استان در اين همايش با بيان اينكه زائران سرزمين وحي هدف اصلي حج را كه عبوديت محض و كسب معرفت است همواره مد نظر داشته باشند گفت: زائران از طرح مباحث اختلاف برانگيز در مراسم حج، خودداري كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، امام جمعه بجنورد در اين همايش بر تحول در اين سفر معنوي تاكيد كرد و گفت: زائران بايد مقصد و مقصود سفر را براي خودشان مشخص كنند.

حجت الاسلام ابوالقاسم يعقوبي از زائران خواست تا در قبل از سفر، حين و بعد از سفر به نكاتي توجه كنند و افزود: در قبل از سفر بايد مال خود را حلال كنيد و اگر از فردي كينه و ناراحتي داريد بايد حلاليت بخواهيد، در انجام مناسك نيز بايد دقت كنيد تا تمامي اعمال درست انجام شود و بعد از سفر نيز بايد در زندگي متحول شويد.

وي با بيان اينكه در اين سفر بايد با معرفت حركت كنيم اظهار كرد: در اين سفر معنوي به سوغات زياد پرداخته نشود.

به گزارش ايرنا همايش متمركز زائرين حج تمتع استان خراسان شمالي در سالن ورزشي عليدخت بجنورد برگزار شد.

به گفته مدير حج و زيارت استان خراسان شمالي هزار و 85 نفر از خراسان شمالي روز 18 يا 19 مردادماه در قالب هشت كاروان به سرزمين وحي اعزام مي شوند. محمدباقر قاصري افزود: از 86هزار ويزاي حجاج ايراني، تاكنون 20هزار ويزا آماده شده است. وي گفت: مچ بندهاي الكترونيكي حجاج داراي اطلاعاتي همچون مشخصات شخصي، پزشكي و كاروان زائر است.

برچسب ها:حج 96 - خراسان - بجنورد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: