پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/05 - 12:42 |

تهميدات لازم براي برگزاري حج با عزت وكرامت انديشيده شده است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: هر آنچه براي تامين عزت و كرامت حجاج لازم بود در مذاكرات فشرده با عربستان مورد مذاكره و توافق قرار گرفت و همه آنها مستند و مكتوب شد و جنبه حقوقي پيدا كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سيد رضا صالحي اميري روز پنجشنبه در همايش آموزشي زائران بيت الله الحرام در زنجان افزود: در يكسال گذشته نظام ، دولت و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تلاش كردند تا مسير زيارت خانه خدا ، با رفع موانع و مشكلات آن باز شود و مردم به آرزوي خود برسند.

وي اظهار كرد: هم اكنون در سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري همه پيش بيني ها و تمهيدات لازم براي رفاه، امنيت ، عزت و كرامت حجاج انديشيده شده است.

اين مسئول خاطرنشان كرد: حرمين شريفين متعلق به همه جهان اسلام است و آنچه از حجاج تقاضا داريم اين است كه مبادا خداي ناخواسته از جانب شما بهانه اي دست سعودي ها داده شود.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: امسال حجاج بايد بيش از سال هاي گذشته ضوابط را رعايت كرده و بايد نشان دهيم كه ملت بزرگ و در اخلاق سرآمد جهان هستيم .

وي اضافه كرد: تلاش بر اين بوده كه روابط سياسي 2 جانبه با عربستان از روابط زيارتي حجاج تفكيك شود و در اين ميان 14 مساله اصلي وجود داشت كه همه آنها از جمله موضوعات حمل و نقل، استقرار حجاج ، بهداشت و درمان ، انجام فرائض ديني، دعاي كميل و مراسم برائت از مشركين مورد توافق قرار گرفت.

صالحي اميري تاكيد كرد: نوع رفتار حجاج براي كشورهاي اسلامي بايد درس آموز باشد و اخلاق و كرامت و عزت اسلامي جزو اصول بشمار مي رود ، مبادا بخاطر مسائل فرعي با ديگران مناقشه كنيم و هرجا ديگران بخواهند با شما مناقشه كنند بايد صحنه را ترك كنيد و در انجام امور حج تابع روحاني و مدير كاروان خود باشيد.

دكتر سيدرضا صالحي اميري وزير فرهنگ وارشاد اسلامي روز پنجشنبه براي شركت در آيين اختتاميه همايش 'كرامت انساني از منظر رضوي' و چند برنامه ديگر در سفري يكروزه وارد زنجان شد.

برچسب ها:صالحي اميري - حج تمتع - حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: