پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1396/05/05 - 11:43 |

حجت الاسلام والمسلمين زماني در آموزش متمركز زائران آذربايجان غربي:

خون شهداي منا تثبيت كننده حج شد

مشاور امور استانها و نمايندگي هاي بعثه مقام معظم رهبري در همايش آموزش متمركز زائران استان آذربايجان غربي گفت: حج با خون شهداي منا تثبيت شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، همايش آموزش متمركز زائران حج تمتع شهرستان اروميه با حضور صدها زائر حج امسال و سخنراني مشاور امور استانها و نمايندگي هاي بعثه مقام معظم رهبري در مجتمع امام علي (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين رجبعلي زماني با اشاره به جايگاه شهداء در اسلام اظهار داشت: شهداي هشت سال دفاع مقدس تثبيت كننده نظام جمهوري مقدس اسلامي بودند و شهداي منا حج را تثبيت كردند.

وي افزود: شهداي منا شجره طيبه حج را با خون خويش آبياري نمودند تا همچنان استوار باشد.

مشاور امور استانها و نمايندگي هاي بعثه مقام معظم رهبري اماكن مقدس مكه و مدينه را برشمرد و به تبيين جايگاه هر يك بر اساس روايات و احاديث از ديدگاه اهل سنت و تشييع پرداخت.

وي به نقاط مشترك اهل تشييع و تسنن در برگزاري حج اشاره كرد و افزود: كليات مناسك حج يكسان است و در جزئيات اختلاف وجود دارد كه آن جزئيات مانع وحدت نيست.

وي با اشاره به اسرار و معارف مناسك حج به حاضران توصيه كرد: فرصت حج و لحظه لحظه آن را ازدست ندهند.

در اين همايش حجت الاسلام سپهري مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در استان آذربايجان غربي از تلاش دست اندركاران حج امسال تقدير كرد و در ادامه آقاي نديري مدير حج و زيارت استان از فعاليت هاي اجرايي انجام شده گزارش داد.

ديگر سخنران اين همايش سرهنگ آقائي فرمانده پليس فرودگاه اروميه بود كه با بيان اطلاعات لازم در مورد بازرسي هاي پليس فرودگاه ، از زائرين خواست قوانين را رعايت كنند.

سخنران پاياني اين همايش دكتر عطاپور مديركل امور اجتماعي استانداري بود كه در مورد وحدت مسلمين سخن گفت.

در پايان اين همايش از عوامل با سابقه و توانمند استان درحوزه حج وزيارت تجليل به عمل آمد و زائرين بصورت كارواني مناسك حج را بصورت نمادين اجرا و آموزش هاي لازم توسط روحانيون كاروان ارائه شد.

برچسب ها:آذربايجان غربي - آموزش زائران - هفته حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: