پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/07 - 12:14 |

براي اعزام زائران به سفر حج احساس تكليف كرديم

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: حجاج ما بايد به عنوان الگو براي حجاج جهان به همه مواردي كه از طرف بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت مطرح شده، عمل كنند و بدانند كه همه شرايط براي اعزام آن ها و تامين عزت و امنيت‌شان فراهم شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره اعزام حاجيان به حج گفت: همه آنچه لازم بود براي تامين امنيت و عزت حجاج بررسي شده و نتيجه همفكري با بعثه مقام معظم رهبري به عنوان مجريان امور اين بود اگر شروط ما را عربستان پذيرفت، اعزام خواهيم داشت.

صالحي اميري خاطرنشان كرد: وزير حج عربستان رسما شروط ما را پذيرفت. عربستان به همه كشورها كه حاجي مي فرستند تعهدنامه‌اي را فرستاد تا امضا كنند، ولي ما امضا نكرديم. ما شرايطي را تعريف كرده و رئيس سازمان حج را به مكه فرستاديم تا بر شروط ايران براي اعزام حاجي تاكيد كند و در نهايت عربستان شروط ايران را پذيرفت.

وي تاكيد كرد: زائرين نيز بايد ملاحظه قوانين را داشته باشند و از دادن هرگونه بهانه به دست سعودي‌ها بپرهيزند تا امسال در كمال امنيت و آرامش و بدون ورود به حواشي مراسم برگزار شود.

صالحي اميري اضافه كرد: حجاج ما بايد به عنوان الگو براي حجاج جهان به همه مواردي كه از طرف بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت مطرح شده، عمل كنند و بدانند كه همه شرايط براي اعزام آن ها و تامين عزت و امنيت‌شان فراهم شده و حدود يك ميليون نفر بالاي 60 سال، در صف سفر به حج هستند و ما امسال در مقابل مردم و مراجع تقليد احساس تكليف​ كرديم تا راه را براي سفر حجاج باز كنيم.

برچسب ها:صالحي اميري - حج تمتع - حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: