پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/05/12 - 07:50 |

جلدِ هفتم «دانشنامه حج و حرمين شريفين» منتشر شد

جلد هفتم اين دانشنامه با 125 مدخل اصلي و 37 مدخل ارجاعي در 696 صفحه منتشر شده و شامل مداخل حرف «ح» تا پايان حرف «خ» است. اين جلد با مدخل حدائق سبعه آغاز و با مقاله «خيزران» به پايان مي‌رسد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دانشنامه حج و حرمين شريفين يكي از پروژه‌هاي مهم پژوهشكده حج و زيارت است كه تهيه آن از سال 1387 در دستور كار پژوهشكده قرار گرفته است.

اين دانشنامه در سمت‌ و سوي كلي خود، نگرشي علمي و تقريبي دارد و در ساختار مقالات خود كوشيده استانداردهاي فني دانشنامه‌نويسي را رعايت كند. نيز محتوا و ساختار كلي مقالات، به‌گونه‌اي است كه همه مخاطبان خاص و عام را منظور كرده است.

مقالات اين مجموعه تمامي حوزه‌هاي مرتبط به حج و حرمين شريفين را در برمي‌گيرد. حوزه‌هايي همچون: تاريخ و جغرافياي مكه و مدينه، شخصيت‌هاي تاريخي مرتبط با حرمين، تاريخ حج‌گزاري كشورهاي اسلامي، شيوه‌ها و سازمان‌هاي مرتبط با حج، فقه و مناسك و آداب حج، مباحث قرآني و كلامي مرتبط به حج، كتابشناسي آثار مرتبط به حج و حرمين و ...

به تازگي جلد هفتم اين دانشنامه با 125 مدخل اصلي و 37 مدخل ارجاعي در 696 صفحه منتشر شده و شامل مداخل حرف «ح» تا پايان حرف «خ» است. اين جلد با مدخل حدائق سبعه آغاز و با مقاله «خيزران» به پايان مي‌رسد.

دانشنامه حج و حرمين شريفين را نشر مشعر منتشر مي‌كند.

برچسب ها:تازه هاي نشر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: